کد خبر: 713167 A

استاندار گیلان هشدار داد؛

عصر امروز دومین جلسه شورای راهبردی توسعه استان به ریاست مصطفی سالاری برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، در این نشست آخرین وضعیت کارگروه راهبردی توسعه استان و طرح های اجرا شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استاندار گیلان با اشاره به نقش شورای راهبردی توسعه استان در امر قانون‌گذاری اظهارداشت: آنچه که باید به‌عنوان هدف در راس امور قرار گیرد، رسیدن به توسعه پایدار و رفع محرومیت‌های استان است.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی کارآمد موجبات اعتلای دستگاه‌های اجرایی را فراهم می‌کند، توجه به اثربخشی پرسنل و میزان تخصص آنها در انجام امور را امری مهم و قابل ارزیابی در گماشتن آنها در پست سازمانی دانست.

نماینده‌عالی دولت در گیلان افزود: آنچه در ادارات و نهادها باید به‌دقت دنبال شود، اجرای صحیح وظایف از سوی مدیران و کارکنان است که این مهم باید در قالب ضوابط محکم و خودکنترلی به اجرا برسد.

وی با اشاره به نقش میزخدمت در کاهش مراجعه به ادارات و نیز سهولت پاسخگویی به مراجعان تصریح کرد: باید ساز و کار اجرای این طرح در بستر فضای الکترونیک مهیا شود.

سالاری یادآور شد: نظارت و بازرسی بر حسن انجام کار در میز خدمت اجرایی با جدیت دنبال شود و دستگاه هایی که در این امر کوتاهی می کنند نیز معرفی شوند.

وی بر ضرورت اجرای صحیح قانون و شهامت در انجام وظایف محوله از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و به مدیرانی که با کم‌کاری و میانه‌روی‌های غیرقانونی موجب رکود سازمانی می‌شوند، هشدار داد.

استاندار گیلان در پایان عدم جذب نیرو با عناوین مختلف را امری مهم خواند که باید با جدیت از سوی مدیران استانی و دستگاه‌های اجرایی رعایت شود و در تمامی گزینش‌ها معیار انتخاب پیروزی در شرایط رقابتی باشد.

توسعه پایدار دستگاه های اجرایی دولت قانون نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر