کد خبر: 710439 A

در شورای شهر رشت مطرح شد؛

بهراد ذاکری با حمایت از تاسیس دبیرخانه روز رشت خواستار ارائه اساسنامه و آیین نامه مربوط به دبیرخانه روز رشت شد و همچنین تاکید به استفاده از پتانسیل افراد اهل فن خارج از شهرداری که یکی از پارامترهای غنی تر شدن دبیرخانه است.

به گزارش ایلنا از رشت، پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون شورا و مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهر رشت و همچنین نویسنده فرهیخته گیلانی هوشنگ عباسی برگزار شد.

 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به اختصاص روز یازدهم دی ماه به موضوع کتابخوانی اظهار داشت: برای اینکه به لحاظ فرهنگی در هر زمینه ای بر روی جامعه اثر گذار باشیم در ابتدا باید فرهنگ همان موضوع را در خود نهادینه کنیم. به همین سبب امروز با ایجاد یک فضای فرهنگی، کمیسیون فرهنگی را اختصاص دادیم به کتابخوانی و معرفی کتاب .
 
 عاقل منش با اشاره به شهردار نداشتن شهر رشت افزود: در این شرایط سخت کارهای شهرداری در حال انجام است و باید از پرسنل و مدیران به خاطر برگزاری مراسمات روز رشت با وجود مشکلات قدردانی کرد.
 
وی شایستگی‌های مردم رشت را بیش از این عنوان کرد و مشکلات مالی را در رسیدن به ایده آل‌ها مانع دانست.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ویژه روز رشت، اهدای گل به اولین نوزادی که در ساعت24 امشب 12 دی ماه  به دنیا می آید و همچنین هر زوجی که در این روز وصلت کنند با اهدای گل و تبریک این روز را گرامی خواهیم داشت.
 
فاطمه شیرزاد، دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز با تیریک روز رشت به شهروندان شهر رشت، بیان داشت: با توجه به مشکلاتی که در شهرداری وجود دارد، خوشبختانه شاهد کارهای فاخر از اساتیدی فرهیخته در مراسم روز رشت هستیم.
 
وی استقبال مردم از این مراسم را نشانه فرهنگ دوست بودن شهروندان رشتی دانست و خواستار توجه ویژه به هنرمندان و پرداخت مطالبات این قشر فرهیخته شد.

رضا رسولی، نایب رئیس شورای شهر رشت نیز هوشنگ عباسی را نویسنده ای فرهیخته عنوان کرد و بابت حضور این فرهیخته گیلانی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت تشکر کرد.

در پایان  هوشنگ عباسی از نویسندگان مطرح گیلانی به معرفی چند کتاب از خود پرداخت.

 

آیین نامه جامعه شهرداری مشکلات مالی کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر