کد خبر: 710121 A

فرماندار شفت از اعطای 5 میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدرضا محسنی  در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان شفت با اشاره به اینکه رونق گردشگری یک از سیاست های دولت است که همواره مورد  تاکید سالاری استاندار گیلان قرار دارد گفت : مرحله دوم اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در قالب سامانه کارا و با اولویت طرح های بوم گردی و گردشگری به واحدین شرایط اعطا می شود .

وی با بیان اینکه در مرحله دوم اعطای تسهیلات آن دسته از طرح هایی که بتوانند اشتغال پایدار بیشتری را ایجاد نمایند تمرکز خواهد شد افزود : تمامی ساز و کار ها برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پیش بینی شده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه از ابتدای سال 97 تا کنون به 184 طرح اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان مبلغ 5 میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات با کامزد 6 درصد پرداخت و برای 223 نفر شغل ایجاد شده است افزود : جذب اعتبارات در زمان تعیین شده ، نیازمند تعامل بیشتر دستگاه‌های مسئول  و بانک های عامل و تسریع در روند بررسی پرونده ها است .

وی با بیان اینکه امسال در راستای حمایت از تولیدکنندگان مبلغ 13 میلیارد و 563 میلیون تومان در قالب 9 طرح به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است تصریح نمود : پایداری مشاغل یکی از سیاست های دولت آقای دکتر روحانی بوده است.

محسنی با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات مشاغل خانگی در بخش کشاورزی ، دامداری و گردشگری می‌تواند به افزایش درآمد روستاییان کمک شایانی نماید گفت : در این راستا در سال جاری 215 میلیون تومان در قالب 52 طرح به متقاضیان پرداخت شده است

فرماندار  شفت در ادامه با بیان اینکه دولت در سال های اخیر  در راستای محرومیت زدایی و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گام های بسیار مهمی برداشته است افزود : از ابتدای سال تا کنون بیش از یک میلیارد و 698 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به 78 مددجوی کمیته امداد و 300 میلیون تومان نیز به 18 مددجویان بهزیستی پرداخت شده است .

محسنی در پایان ابراز امیدواری نمود با پیگیری مسئولان ذیربط و بانک ها پرونده های در دست بررسی تعیین تکلیف و اهداف تعیین شده در حوزه اشتغال شهرستان شفت محقق شود.

 

اشتغال درآمد سرمایه گذاری فرماندار شهرستان شفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر