کد خبر: 710004 A

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه اعضای شورا این روزها در فشارهای زیادی هستند، اما اخبار خوبی در جریان است، گفت: پس از یک سال تلاش مجموعه شورا و شهرداری و استانداری، اصلاحات طرح تفضیلی جدید شهر مصوب شد. امیدوارم این مصوبه موجب رونق کسب و کار در حوزه ساخت و ساز شود.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس شورای شهر رشت گفت: شورای شهر روزهای پرکاری را سپری می‌کند، امیدوارم بتوانیم شهردار خوبی انتخاب کنیم. زیرا این انتخاب تاثیر زیادی بر سرنوشت رشت دارد.

سید امیر حسین علوی افزود : به زودی جمعی از مدیران شهرداری و استانداری گیلان از کارخانه واگن سازی زنجان بازدید می‌کنند  که امیدوارم این بازدید منجر به تکمیل مطالعات تراموای رشت شود و  بتوانیم بودجه آن را با کمک نمایندگان برای سال بعد اخذ کنیم و کمتر از ۴ سال خط اول تراموای رشت راه بیفتد.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه ایجاد تصفیه خانه برای رشت ضروری است، یادآور شد: به کمک دستگاه های متولی به ویژه شرکت آب و فاضلاب و کمیسیون بهداشت، اقدامات خوبی انجام گرفته و توافقات دوره گذشته منجر شد با تصویب تبصره ۳ و ماده ۷ (افزایش دریافت حق انشعاب از مشترکین) از سوی شورای شهر، زودتر احداث تصفیه خانه شهر رشت آغاز شود و رودخانه های رشت مظهر تحول اقتصادی برای شهر رشت شود.

رئیس شورا اظهار داشت:  متاسفانه به وضعیتی دچار شدیم که رشت بیش از ۵ ماه است  شهردار ندارد.

علوی بابت تاخیر در انتخاب شهردار از مردم عذرخواهی کرد و ادامه داد: فارغ از کدورت‌های گذشته، کینه‌ها را بشوریم. امروز مردم چشم انتظار تصمیم ما هستند.

این روزها نقدهایی علیه شورا نوشته می‌شود که خبرهای خوبی برای شورا نیست. باید اتفاقات خوب گذشته را بازخوانی کنیم تا بتوانیم دوباره به یک تصمیم درست و مناسب برسیم تا آیندگان هم به این انتخاب افتخار کنند.

 

 

 

انقلاب شرکت آب و فاضلاب شورای شهر مشکلات اقتصادی کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر