کد خبر: 709916 A

حسینی :

مدیرعامل آبفای گیلان گفت: امنیت منابع آب استان از مهم‍‌ترین برنامه‌های آبفای گیلان است .

به گزارش ایلنا از رشت، در بازدید فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان، مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با تشریح پروژه های آبرسانی و اجرای طرح فاضلاب بهداشتی از اولویت حفظ و حراستِ منابع تامین آب استان خبر داد.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان افزود:  تصفیه خانه بزرگ آب گیلان نیاز آبی 65درصد جمعیت استان را تامین می‌کند، بنابراین لازم است برای سلامت جمعیت شهری و روستاهای برخوردار، آب سالم بدون هیچگونه مشکل و خللی به دست مردم برسد.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به سختی کار حوزه خدمات آبرسانی و تشبیه کار و فعالیت 24ساعته آن با برادران و خواهران نیروی انتظامی تصریح کرد: بعد از هوا، اصلی‌ترین نیاز بشر به آب است و مجموعه آبفای گیلان با تلاش شبانه روزی وظیفه تأمین آب شرب شهروندان را عهده دار است و بر سقایی خود می‌بالد.

وی در ادامه افزود: آب مسیر طولانی و پیچیده 500کیلومتری از محل تامین را طی می‌کند و پس از تصفیه با عبور مسیری 2200کیلومتری به دست مشترکان رشت می رسد، پس لازم است علاوه بر نگهداری و حراست از تاسیسات آب در مقیاس مورد تایید جهانی، کلرزنی و کلرسنجی شود، از طرفی سایر منابع تامین و توزیع نیز از 212حلقه چاه بهره می برند که با توجه به نیاز به امنیت آنها و طول مسیر توزیع حجم کار کارکنان شرکت بیشتر نمایان می شود.

حسینی بازدید مسئولان کشوری و نمایندگان از تأسیسات تأمین و توزیع آب شرکت آبفای گیلان را گام‌های مثبت در راستای ارتقاء فرهنگ مدیریت مصرف اب عنوان کرد و گفت: این امر علاوه بر مشاهده سختی و مشکلات این حوزه در انتقال و توزیع آب، موجب دلگرمی مجموعه کارکنان پرتلاش این شرکت است و امیدواریم با همراهی و مساعدت  مسئولین استانی، کشوری، نمایندگان محترم و نیروهای نظامی  وانتظامی مشکلات این حوزه مرتفع شود.

مدیر عامل آبفای گیلان ضمن اشاره به راه ‌اندازی مرکز  122 ارتباطات مردمی شرکت افزود: این مرکز با هدف دریافت انتقادات و پیشنهادات شهروندان محترم و گسترش خدمات رسانی غیرحضوری ایجاد شد که تلاش داریم از این طریق سرعت دریافت اطلاعات مربوط به حوادث آب‌وفاضلاب و خدمات رسانی در این حوزه را افزایش دهیم.  

در ادامه سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان نیزبا توجه به بازدید به عمل آمده اظهار داشت: آنچه مشاهده می شود این است که نیروهای جوان و تلاشگر شرکت آب وفاضلاب گیلان، پرتوان و پرانرژی هدفمند به جلو حرکت می کنند.این کاربزرگی است که نیاز آبی 65 درصد جمعیت استان از همین منطقه تامین می شود و همین موضوع نیز اهمیت حفاظت و حراست از آن را به خصوص در مقوله پدافند غیرعامل چندبرابر می کند.

اسحاقی با تاکید براین نکته که امنیت عمومی و داخلی رویکرد پلیس است گفت: توقعات جامعه نسبت به گذشته بیشتر است، مطالبه مردم پاسخگویی است، و باید برای تهدیدات حداقلی پیش بینی حداکثری داشت، که اگر چنین نباشد هر خدشه‌ای در مسیر ارائه‌ خدمات، سرمایه های اجتماعی را به خطر خواهد انداخت.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان کیفیت خدمات شرکت آب‌وفاضلاب این استان را مطلوب خواند و گفت: براساس حساسیت موضوع، زمینه‌ی همکاری با شرکت آب‌وفاضلاب استان گیلان وجود دارد و نیروی انتظامی استان گیلان آمادگی دارد با برگزاری تمرین های میدانی در نحوه‌ی مواجهه با بحران های احتمالی در کنار این شرکت از امنیت منابع تامین و توزیع آب حفاظت کند.

 

خدمات رسانی سلامت فرمانده نیروی انتظامی مشکلات امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر