کد خبر: 708940 A

اولین همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور آستارا با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستان و جمع کثیری از اساتید دانشگاه‌های کشور، اصحاب قلم و رسانه و سازمان‌های مردم نهاد در هتل بین‌المللی اسپیناس شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش، فرماندار آستارا و رئیس همایش اولین همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور با اشاره به اهمیت توجه به پدافند غیر عامل به عنوان یک نیاز و ضرورت امروز کشور گفت : این همایش با همکاری اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و از سوی فرمانداری آستارا با مجوز وزارت کشور و دستور و پشتیبانی استاندار گیلان برگزار شده است.

وی گفت: مردم محور بودن این همایش یکی از ویژگی‌های مهم آن است که تلاش شده است تا با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مراکز علمی و دانشگاهی و اساتید و پژوهشگران آخرین دست آوردهای علمی در این حوزه استخراج و از آنها بهره‌مند شویم.

رنجکش اضافه کرد: ما امروز نیازمند حضور بیشتر مردم در عرصه‌های مختلف و سازماندهی و آگاهی‌بخشی به آنان هستیم که باید با  آموزش های لازم همراه باشد و برگزاری این همایش هم در راستای شناسایی ظرفیت‌ها ، مشکلات و چالش‌ها است که مردم و مسئولان را بیشتر با مفاهیم و ضرورت های پدافند غیر عامل آشنا کنیم.

رئیس همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور، مشارکت های مردمی را از ظرفیت‌های بالقوه آستارا دانست و افزود: نمود مشارکت مردمی را در ستاد اربعین امسال دیدیم که با یک رشد ۱۰۰ درصدی و استقبال از زائرین در دو سال گذشته مواجه بودیم و میزبانی از ۱۵ هزار زائر اربعین در سال جاری گویای این امر می باشد.

رنجکش یکی از عوامل مهم برای مشارکت مردمی را دعوت از سازمان های مردم نهاد دانست و بیان کرد: در یک سال گذشته با دادن مجوز به ۱۲ سازمان مردم نهاد، گام بزرگی را برای مشارکت دادن مردم در تمام فعالیت‌های سازمانی برداشتیم.

رئیس علمی همایش هم در ادامه گفت: از 50 مقاله ارسال شده به همایش، 14 مقاله در قالب پنل و کارگاه آموزشی با موضوعات تهدیدات سایبری و پدافند مردم محور، هوشمندسازی شهرها و چالش های پیش رو، استفاده از فضاهای امن شهری در شرایط اضطراری، حفاظت از زیرساخت های حیاتی و محیط زیست، گردشگری و الزامات پدافند غیرعامل برای شرکت کنندگان ارائه شده است .

اورنگ اضافه کرد: کار اجرایی و دبیرخانه همایش از یکسال پیش فعال شد و استقبال خوبی از این همایش برای اراه مقاله در 8 محور شده است.

پدافند غیر عامل هتل بین المللی اسپیناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر