کد خبر: 707234 A

فرماندار ماسال بر لزوم اتخاذ رویکرد پیشگیرانه و آموزش هدفمند برای مبارزه با مشکل اعتیاد تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمد جواد عامر در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که با حضور مدیر کل مبارزه با مواد مخدر استانداری برگزار شد گفت : متاسفانه اعتیاد واقعیتی تهدید کننده و رو به رشد در جامعه است، بنابراین مبارزه با قاچاق مواد مخدر یکی از اصلی ترین وظایف ما برای رسیدن به رشد و بالندگی جامعه محسوب می شود .

وی با اشاره به سیاست های کلان کشور در امر مبارزه با مواد مخدر، تاکید کرد مبارزه با معضل اعتیاد در تمامی سطوح مقابله ، پیشگیری ، درمان و کاهش آسیب‌های اعتیاد، بایستی  با نگاه متوازن انجام پذیرد تا شرایط مطلوب برای سالم سازی جامعه با عزم جدی و همت همگانی و همکاری دستگاه های مسئول صورت گیرد.

رئیس شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماسال با تاکید بر نقش موثر آموزش در مبارزه با مواد مخدر، افزود : آموزش باید استاندارد و هدفمند در زمینه پیشگیری از اعتیاد باشد و اطلاع‌رسانی و آموزش در مرحله اول به خانواده‌ها در جهت کنترل رفتاری فرزندان و در مرحله دوم به نوجوانان و جوانان در مورد عواقب شوم مصرف این گونه اقلام  باشد.

عامر با بیان اینکه نقش رسانه در آموزش و انتقال مفاهیم پایه‌ای مهارت‌های زندگی و ارتقای مهارت‌های مقابله‌ای به نوجوانان و کودکان بسیار تاثیر گذار و ماندگار است، اظهار داشت: رسانه می‌تواند در کنار مدارس، محلات و خانواده و دیگر کانون‌های اجتماعی جنبه‌های پیشگیری، مقابله و مهارتی را در برابر عدم مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی آموزش دهد.

فرماندار ماسال مبارزه با موادمخدر را  موضوعی دانست که نمی‌تواند فقط بر عهده یک ارگان یا سازمان باشد و تاکید کرد: طرح اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیز نشان‌دهنده این موضوع است که اعتیاد و آسیب‌های آن یک مشکل اجتماعی برای کل جامعه است و اهمیت آن برای تک تک افراد جامعه احساس می‌شود و در این راستا  مشارکت تمام سازمان های دولتی مرتبط در مبارزه با مواد مخدر ضروری است.

عامر با تاکید بر نقش اساسی سازمان های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر،  خاطرنشان کرد: از آنجایی که سمن ها از مردم و برای مردم هستند، اثربخشی بالایی در این زمینه دارند،  وارد شدن مردم در بحث پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از گسترش آن در جامعه می تواند نقش اصلی وتعیین کننده ای داشته باشد که این امر از طریق فعال کردن سمن ها محقق شود.​

اعتیاد رسانه فرماندار مواد مخدر ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر