کد خبر: 707169 A

فرماندار آستارا:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: خلاء نگاه فرهنگی در مدیران اجرایی آسیب جدی در فرآیند توسعه کشور است.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا بیان کرد: نگاه یک جانبه به توسعه بدون توجه به پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی موجب شده است تا چالش‌های جدید در چگونگی بهره‌وری و بهره‌مندی از ظرفیت ها و زیرساخت ها ایجاد شود.

وی اظهار داشت: مدیریت امری آمیخته با خلاقیت و نوآوری است و در این فرآیند یک مدیر نمی‌تواند بی‌بهره از فرهنگ و هنر باشد.

 به گفته وی؛ توجه به فرهنگ و برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی موجب تلطیف فضای اجتماعی می‌شود که کنترل کننده بسیاری از هنجار شکنی ها و چالش‌های اجتماعی خواهد بود.

 فرماندار آستارا با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی  یک انقلاب فرهنگی بوده است تاکید کرد: نظامی که پایه گذاران آن وجه فرهنگی داشته و اساس و پایه آن بر پایه فرهنگ است زیبنده نیست در مسیر این انقلاب شاهد عدم توجه به مباحث فرهنگی به عنوان زیربنای توسعه باشیم.

وی گفت: توجه به فرهنگ کتابخوانی یک نیاز جدی در جامعه است که باید با بهره‌مندی از مدیریتی خلاقانه شاهد تحولات چشمگیر در جذب جامعه هدف در این زمینه باشیم.

 وی یادآور شد: باید بتوانیم با توجه به نیازهای جدید تولید شده در عرصه کتابخوانی زمینه های مشارکت خیرین را بهتر فراهم و از ظرفیت‌های مردمی در توسعه در این زمینه بیشتر برخوردار شویم.

 وی با تاکید بر فضاسازی مناسب محیطی در کتابخانه خواستار شادابی محیط کتابخانه توسط شهرداری ها و نهاد کتابخانه های عمومی شد.

 رنجکش همچنین براجرای برنامه‌های مناسب با مشارکت سایر سازمان‌های مسئول در شهرستان در زمینه توسعه کتابخانه ها و فرهنگ کتابخوانی و فضاسازی های فرهنگی تاکید کرد و یادآور شد: هم اکنون شهرداری‌های آستارا بیش از یک میلیارد ریال  بابت نیم درصد عوارض قانونی پرداختی به کتابخانه‌های عمومی شهرستان بدهکارند که بهتر است نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

 در ادامه این نشست کرمی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان هم ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل پیگیری امور مربوطه به کتابخانه‌های عمومی خواستار مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی در همکاری با کتابخانه های شهرستان شد.

اجتماعی و فرهنگی انقلاب خلاقیت فرماندار کتابخانه های عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر