کد خبر: 705575 A

رضا رسولی:

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه یکی از جدی ترین آسیب‌های مدیریت شهری بحث بودجه مالی است، اظهار داشت: فرمت و ساختار بودجه ما سنتی است و منطبق با نگاه علم روز بودجه نویسی نیست.

به گزارش ایلنا از رشت، صد و دوازدهمین کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با حضور رضا رسولی رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا و با حضور اعضا، مشاورین و کارشناس های مهمان در تالار ساختمان میرزا خلیل رفیع رشت برگزار شد.

رضا رسولی با اشاره به اینکه یکی از جدی ترین آسیب های مدیریت شهری بحث بودجه مالی است، اظهار داشت: فرمت و ساختار بودجه ما سنتی است و منطبق با نگاه علم روز بودجه نویسی نیست و رشت هم باید بتواند مانند همه شهر های بزرگ عملیاتی و اجرایی شود.
 
رئیس کمیسیون عمران شورا در خصوص گزارش حسابرسی در ادوار مختلف بیان داشت: هیچ کدام از این گزارش ها به ثمر نرسیده و مشکوک و یا مردود بوده و تفریغ بودجه نتوانسته است مورد تایید قرار بگیرد و انحراف و بار تفاوت در محفوظات مالی هر روز بزرگ تر شده و راه برون رفت نیافته ایم ضمن اینکه مجموعه شورا این اراده را دارد که در ساختار تفریغ بودجه حبابی و غیر واقعی نباشد و به بودجه واقعی نزدیک شود.
 
وی با درخواست تشکیل کارگروهی برای مشاوره در امر بودجه نویسی تصریح کرد: فرمت بودجه نویسی و سهم بودجه عمرانی را برای حوزه های پنج گانه مشخص در صحن تصویب کنیم و برای اجرا به شهرداری ابلاغ نماییم و باید برای انحراف بودجه که از مهم ترین دلایل سیستم حسابداری تعهدی است چاره اندیشی شود.
بودجه شورای شهر شهرداری ساختار فرمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر