کد خبر: 705515 A

رنجکش در پنجمین جلسه ستاد امور جوانان :

فرماندار آستارا گفت: یکی از هنرهای مدیران باید به صحنه آوردن جوانان و جلب مشارکت های آنان در حوزه های مختلف و بهره مندی از ظرفیت و توان این قشر جامعه باشد.

به‌گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در پنجمین جلسه ستاد امور جوانان شهرستان آستارا گفت: این جلب مشارکت می‌تواند در قالب فعالیت تشکل‌های اجتماعی مردم نهاد بوده که نقش مهمی در تجربه اندوزی جوانان، رشد و بالندگی استعدادهای آنان و بهره مندی از دیدگاه‌های این قشر در حوز‌های مختلف سازندگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: جوانان همواره ثابت کرده‌اند که با توجه به نگاه آرمانی و علاقه مندی که به کسب تجربه و حضورمیدانی در فعالیت‌های سازندگی دارند خواهند توانست بسیاری از برنامه ها را اجرایی و عملیاتی کنند.

وی گفت: مشکل عمده جامعه امروز چگونگی به میدان آوردن جوانان است که نیازمند نگرشی مدبرانه دارد و باید بتوانیم از این نیروی عظیم بادرایت و هوشمندی در مسیر تعالی جامعه و تجربه اندوزی آنان بهره مند شویم.

فرماندار آستارا پوشش خلاهای مهارتی شهرستان را از اهداف مهم در حوزه جوانان دانست و تصریح کرد: با آموزش مهارت‌های لازم به جوانان در حوزه‌های تلاش و کار و اشتغال می‌توان بسیاری از مشکلات این حوزه را با دستان جوانان حل کرد.

رنجکش با انتقاد از عدم مهارت پذیری عده‌ای در مشاغل مختلف گفت: وقتی امروز می بینیم که شاغلان صنایع مختلف مهارتهای لازم را ندارند این امر از عدم آموزش مناسب برای این افراد و در حقیقت عدم آموزش پذیری آنها است که در سطح خرد با تجمیع این مسائل مشکلات کلان در بخش های مختلف کشور را باعث می شود.

وی ضمن تشکر از حضور معاون امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان از اقدامات و پی گیری های اداره ورزش شهرستان و مشارکت سازمان های مردم نهاد آستارا نیز تقدیر کرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان هم در این نشست ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل نگاه مشارکت جویانه در توسعه برنامه های جوانان و توجه به توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان افزود: ستاد امور جوانان آستارا یکی از ستادهای پویا و موفق در سطح استان است که برنامه های خوبی را با هدایت فرماندار شهرستان اجرایی کرده است.

هاشم اسماعیلی ظرفیت های این شهرستان را برای برگزاری جشنواره های مختلف بسیار عالی دانست و گفت: آستارا امسال برای دومین بار میزبان جشنواره آیین های ازدواج سنتی بود و این جشنواره در ۱۵ شهر دیگر است آن هم از سال آینده برگزار خواهد شد.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش استان گیلان از فعالیت‌های سازمان‌های مردم ‌نهاد آستارا تقدیر کرد و افزود: در آستارا دو سمن فعال داریم که در استان میان دیگر سمن ها حرف های بسیاری برای گفتن دارند و باید از ظرفیت‌ها و توان جوانان این شهرستان در تمام امور بهره بیشتری را در استان بگیریم.

در پایان این مراسم از سوی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان و همچنین مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان استان گیلان از یونس رنجکش فرماندار آستارا به دلیل پیگیری جدی در امور جوانان و حمایت از سازمان های مردم نهاد تقدیر شد.

اداره کل ورزش و جوانان اشتغال جامعه مدیر کل ورزش و جوانان استان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر