کد خبر: 704808 A

حجت جذب خواستار شد:

در شصت و هفتمین جلسه شورای شهر رشت، حجت جذب نسبت به اجحاف در پرداخت حقوق کارگران شرکتی هشدار داد و تاکید کرد: نظارت بر عملکرد شرکت ها در شهرداری صورت نمی‌گیرد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با نمایش لیست صدور فیش حقوق و میزان واقعی پرداختی کارگران شرکتی که بسیار کمتر از فیش صادر شده است، گفت: پرداخت‌هایی که در قالب حقوق به کارگران شرکتی شهرداری رشت صورت می گیرد، بسیار ناچیز است و بعنوان نمونه، وقتی فیش حقوقی ۲ میلیون تومان صادر شده، در عمل به حساب کارگر بسیار کمتر از ۲ میلیون تومان واریز می شود.

 
حجت جذب افزود: این کارگران متاسفانه در زمان بازنشستگی نیز با حداقل حقوق بازنشسته می‌شوند و آنچه که در لیست بیمه از سوی شرکت‌ها به بیمه داده می‌شود، بسیار کمتر از حق واقعی ایشان است و ساعت اضافه کاری، تعطیلات و شب کاری لحاظ نمی شود. حتی در برخی موارد بیمه افراد رد نشده است.
 
وی تاکید کرد: متاسفم برای شهرداری که این صورت وضعیت ناعادلانه را پذیرفته و امضا می کند و کارگری که ۱۰۰ ساعت اضافه کار مانده، تنها ۲۰ ساعت برایش محاسبه شده است و ناظران ما حراست مناطق هستند و این اجحاف را ندیده و نظارت نمی‌کنند.
 
عضو شورا، نسبت به تخلف در سه مبایعه نامه در شهرداری رشت نیز هشدار داد و گفت: در سه مبایعه نامه شهرداری رشت مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تخلف صورت گرفته است و باید حوزه های نظارتی به این تخلف ورود نمایند و به این مقوله رسیدگی کنند. بسیاری از مدیران استانی و شهری تخلف کرده و تخلف ایشان نادیده گرفته می شود. چگونه در ۳ مبایعه نامه ۴۰ میلیون تخلف می شود و کسی جلوی آن را نمی گیرد.
 
وی از ریاست شورا خواست تا کمیته‌ای در شورا تشکیل شده و تخلفات سنوات قبل را نیز پیگیری کند.
 
جذب تاکید کرد: اگر مدیران قبلی هم تخلف کرده اند، باید مورد پیگیرد قضایی قرار گیرند. اکنون مدیران تخلف کرده و با همان تخلف بازنشسته می شوند و در حوزه های نظارتی رسیدگی نمی کنند.
 
عضو شورا خواستار تحقیق و تفحص در سازمان مدیریت پسماند و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شد و تصریح کرد: اعضای شورا باید از شهرداری پاسخ بخواهند و به جد پیگیر دریافت پاسخ از شهرداری باشیم و بخواهیم مابه التفاوت حقوق کارگران استرداد شود و حق کارگران زنده شود.

 

شورای شهر شهرداری فضای سبز حقوق کارگران کارگران شرکتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر