کد خبر: 704399 A

با حضور مسئولان شهری؛

مراسم گرامیداشت روز حمل‌ونقل با حضور فعالان حمل‌ونقل و مدیران‌شهری و انتظامی در لاهیجان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، این مراسم به میزبانی سازمان حمل‌ونقل همگانی شهرداری در سالن همایش شهرداری لاهیجان با حضور فعالان این عرصه برگزار شد.

مسعود کاظمی شهردار لاهیجان در این مراسم گفت: فعالان حمل و نقل از محرک‌های توسعه اقتصاد است.

وی با این اینکه در یک‌سال اخیر در پنجمین دوره شورای شهر اقدامات خوبی برای توسعه حمل‌ونقل عمومی در لاهیجان انجام شده، افزود: در بحث نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی لاهیجان در یک سال اخیر ۳۲۰ تاکسی نوسازی شده‌اند که این آمار بیانگر اهمیت توجه به ارائه خدمات عمومی است و لاهیجان دومین شهر در ایران است که در مدت یک‌سال این میزان نوسازی خودرو انجام شده است.

کاظمی اضافه کرد: موضوعی که ما را در بحث نوسازی ناوگان عمومی نگران می‌کند عدم استفاده از منطقه آزاد است که امیدوارم بتوانیم با توجه به فاصله نزدیک به منطقه آزاد از این موقعیت استفاده کنیم. در سازمان حمل‌ونقل شهرداری لاهیجان با توجه به تغییرات مدیریتی که صورت گرفت کارهای نو و دانش‌بنیان در حال اجرا است.

کاظمی با توجه به فعالیت گسترده بانوان لاهیجان در زمینه حمل‌ونقل عمومی و سرویس مدارس متذکر شد: به خود می‌بالم در شهری مدیرم که بانوان کنار آقایان فعالیت می‌کنند و این نشان از موقعیت و فرهنگ این شهر است.

وی با بیان اینکه مجموعه شهرداری کنار شورای‌شهر برای ارائه خدمات به شهروندان و رانندگان تاکسی در حال تلاش هستند، گفت: ما تکالیفی داریم تا برای خدمات‌رسانی به مردم تلاش کنیم و در برابر کمی و کاستی ها هم عذرخواهی می کنیم.

کاظمی با بیان اینکه فعالان حمل‌ونقل تلاش گران بی ادعا و دوستدار همشهریان خود هستند، افزود: از رانندگان زحمتکش تاکسی می‌خواهم به‌عنوان شهرداریار کنار ما باشند و مشکلات شهری را به ما اطلاع دهند.

شهردار لاهیجان اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد اولین شهرک آزمایش را در لاهیجان راه اندازی کنیم.

وی گفت: لاهیجان با توجه به میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی از اولین شهرهایی بوده که یادگیری و آموزش زبان انگلیسی را برای ارتباط رانندگان تاکسی با مسافران اجرا کرد.

کاظمی افزود: لاهیجان شهری بدون چراغ قرمز و با فرهنگ بالا است و برای اولین بار طرح جامع ترافیک را در دستور کار خود قرار داده ایم.

سرهنگ رسول عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان هم در این مراسم ضمن تقدیر از فعالان حمل و نقل گفت: نیروی انتظامی ارتباط تنگاتنگی با فعالان عرصه حمل و نقل دارد.

وی افزود: خیلی از خیابان‌های لاهیجان با پارک دوبل روبرو هست در حالی‌که این مشکل در دیگر کشورها منسوخ شده و ما از هفته آینده طرح خیابان بدون پارک دوبل را در لاهیجان با همکاری سایر دستگاه‌ها و شهرداری اجرا می‌کنیم.

جواد نجار تمیزکار، سخنگوی شورای‌شهر لاهیجان نیز در این جلسه گفت: ما باید با فعالان حمل و نقل تعامل داشته باشیم.

وی خطاب به رانندگان تاکسی اضافه کرد: شما پیشانی و تابلوهای فرهنگی شهر هستید و اگر برخی مواقع تذکر می‌دهیم بدلیل این است که همه در یک مجموعه بوده و باید برای جلب رضایت مردم کار کنیم.

سخنگوی شورای‌شهر لاهیجان با بیان اینکه همه باید دست به دست هم بدهیم افزود: تغییرات مدیریتی در سازمان حمل‌ونقل لاهیجان و انتصاب مهران دوستدار یک اتفاق خوب بود که باعث تغییرات مثبتی در این عرصه شده و همه ما باید افتخار کنیم یک لاهیجانی عضو هیات‌مدیره سازمان حمل‌ونقل همگانی کشور است

تمیزکار با اشاره به طرح خیابان بدون پارک دوبل در لاهیجان گفت: از رانندگان عزیز حمل و نقل عمومی و همشهریان فهیم می خواهم برای اجرای این طرح کمک کنند.

وی گفت: دغدغه همه اعضای شورای‌شهر و شهردار توسعه و آبادانی شهر لاهیجان و رفع مشکلات مردم می باشد.

مهران دوستدار صنایع رئیس سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری لاهیجان ابتدای این مراسم گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کرد.

در پایان این مراسم فعالان عرصه حمل و نقل لاهیجان مورد تقدیر قرار گرفتند. شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان با اهدا گل از رانندگان تاکسی تقدیر کردند.

تاکسی حمل و نقل لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر