کد خبر: 703542 A

مصطفی سالاری:

استاندار گیلان گفت: از مباحثی که در آموزش فنی و حرفه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به نیازمندی‌های جامعه هدف و استعدادهای هنرجویان در سرفصل‌های آموزشی است.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور دیدار و گفتگو کرد که در این دیدار سلیمان پاک سرشت با تقدیر از توجه استاندار گیلان به امر مهارت‌آموزی و توجه به توسعه آموزش‌های این بخش اظهار داشت: استان گیلان از ظرفیت و شاخص‌های توسعه مطلوبی برخوردار است که با افزایش مهارت در آن محورها به یکی از فصل‌های موفق کشور در اشتغال پایدار و صنعت تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه سال‌های اخیر تلاش شده تا تمرکز آموزشی از پایتخت برداشته شود، خاطرنشان کرد: با این تغییر و تحول در استان‌های مختلف با توجه به نیازمندی‌های آموزشی، هنرجوی با مهارت پرورش داده می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی افزود: از ابزارهای مهم توسعه مناطق کشور عملکرد مدیران و دیدگاه‌های آنها است لذا با توجه به جریان فکری مسئولان به امر مهارت و آموزش می‌توان رشد در آن حوزه را انتظار داشت.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تدوین نظام جامع مهارت‌آموزی را گامی در مسیر توسعه محورهای آموزش مهارتی در کشور و بالا بردن توان عملی نیروی انسانی خواند و گفت: نیازمند تغییر در رویکرد فکری افراد جامعه در حوزه مهارت آموزی و جریان سازی فرهنگی برای توجه عمومی به مقوله مهارت آموزی هستیم.

استاندار گیلان نیز در این نشست اظهارداشت: یکی از مباحثی که در آموزش فنی  و حرفه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به نیازمندی‌های جامعه هدف و استعدادهای هنرجویان در سرفصل‌های آموزشی است.

وی رفع کاستی‌های حوزه‌های مهارتی را نیازمند تلاش تمامی دستگاه‌های متولی در بخش آموزش دانست و تصریح کرد: فنی و حرفه‌ای به تنهایی نمی‌تواند در رسیدن به توسعه پایدار آموزشی موفق باشد.

نماینده‌عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه گیلان در دو حوزه کشاورزی و گردشگری پتانسیل ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: این آمادگی آمادگی وجود دارد که برای برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب یک تفاهم‌نامه مشترک میان استانداری گیلان و آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اعتبار خوبی از محل اعتبارات استانی تأمین ‌شود.

جامعه فنی و حرفه ای وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر