کد خبر: 702054 A

در نشست مشترک علوی با رییس فنی و حرفه ای گیلان مطرح شد؛

نشست مشترک رئیس شورای شهر رشت با ریئیس و معاونان سازمان فنی و حرفه ای حول موضوع همکاری های دو جانبه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از  رشت،سید امیر حسین علوی با تبریک انتصاب مهندس حسینی به سمت ریاست سازمان فنی و حرفه ای گیلان برای وی در راستای انجام وظایف و ارائه خدمت به شهروندان آرزوی توفیق کرد و ادامه داد: در یک و سال و اندی از عمر شورای پنجم، مجموعه مدیریت شهری همواره تعاملی مثبت با سازمان فنی و حرفه ای داشته،  اما  معتقدیم با توجه به ظرفیت طرفین و حوزه فعالیت و امور محوله حساس می توان با افزایش همکاری های مشترک و نظام مندی در ارائه خدمات به اهداف قابل توجهی نائل آییم.

 
رئیس شورای شهر رشت افزود: در شرایط بحران اشتغال موجود، حمایت از کسب و کارهای کوچک همواره مد نظر مدیریت شهری بوده و در این راستا جلسات مختلفی با سایر نهادهای متولی برگزار گردید. لیکن نتیجه مد نظر در این بین لحاظ نگردید.
 
اگر سازمان فنی حرفه ای رویکردی مثبت و اجرایی را در خصوص آموزش هدفمند و نیاز آفرینی جهت ارائه دارد، مدیریت شهری با تمام توان امکانات لجستیکی خود از قبیل سرای محلات و امکانات نرم افزاری خود همچون وضع قوانین حمایتی در حوزه مدیریت شهری جهت حمایت از کسب و کارهای کوچک را در اختیار قرار خواهد داد.
 
 علوی ادامه داد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که با حمایت از کسب و کارهای کوچک با محوریت خلاقیت و نوآوری میتواند درصد قابل توجه ای از تولید ناخالص یک کشور را به خود اختصاص دهد و نقش مهمی در رونق اقتصادی ایفا کند و در این بین توسعه منابع انسانی با آموزش های مورد نیاز نقشی محوری در ورود به دروازه توسعه پایدار دارد.
 
وی در انتها سرای محلات و بازارچه های سطح شهر را اماکنی مناسب جهت اشتغال نیروهای آموزش دیده فنی و حرفه ای دانست و از آمادگی شهرداری در خصوص حمایت از سیاست های فنی حرفه ای خبر داد.
 
حسینی با تقدیر از رویکرد مثبت رییس شورای شهر در خصوص توانمند سازی اقشار کم برخوردار و بکارگیری ظرفیت های موجود در این حوزه بر انجام اقدامات هدفمند تاکید کرد و خواستار تعامل حداکثری همه متولیان در خصوص ایجاد اشتغال های کوچک شد.
 

 

 

بازار کار توسعه پایدار شورای شهر فنی و حرفه ای نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر