کد خبر: 700941 A

فرماندار رشت خبر داد:

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: در سال جاری میزان 150 میلیارد تومان اعتبار به 698 پروژه عمرانی درشهرستان رشت اختصاص یافته است.

به گزارش ایلنا از رشت، میرشمس مومنی‌زاده ، فرماندار شهرستان رشت ، در جلسه شورای اداری، انقلاب اسلامی را مبدع نظام نوینی مبتنی بر مردم سالاری دینی در سطح جهان دانست و تصریح کرد:  این انقلاب، در طول 4 دهه گذشته، به دلیل تضاد منافع با استکبار جهانی با سلسله و زنجیره ای از توطئه ها مواجه گردید که تحریم و فشار اقتصادی شدید، آخرین حلقه ی این زنجیره بوده و ملت ما در حال حاضر درعرصه یک جنگ همه جانبه اقتصادی با سلطه جهانی و استکبار قرار دارد.

وی همچنین افزود: شرایط کنونی اقتضا می‌کند که تمامی کارگزاران نظام در همه سطوح و رده‌ها با رویکرد و نگاه به عرصه جنگ اقتصادی، برنامه‌ریزی کرده و تلاش و اهتمام  کافی را در این خصوص داشته باشند.

مومنی زاده، کشاورزی، گردشگری و صنعت را از مهم‌ترین ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان رشت دانست و بیان داشت: با توجه به همسایگی با کشورهای آسیای میانه و وجود منظقه آزاد در استان گیلان، می‌توانیم بگوییم در عرصه بازرگانی و تجارت خارجی هم ظرفیت خوبی داریم.

فرماندار شهرستان رشت ، کشاورزی را نخستین رکن اقتصادی شهرستان رشت خواند و بیان کرد: همه مسئولان مربوط ، باید در حمایت از کشاورزی و توسعه  رشته های مختلف آن و همچنین افزایش عملکرد و سطح ، تلاش کرده و نخستین قدم در این حوزه، مدیریت منابع آب است که اگر مسئولانه و متعهدانه به اجرا در نیاید، مشکلات و خسارات بسیاری را متوجه کشاورزان خواهد کرد.

مقام عالی دولت در شهرستان ، همچنین  به لزوم رفع مشکلات واحدهای صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل ، توجه به مقوله گردشگری در جهت ایجاد فرصت اشتغال، افزایش درآمد و بهبود وضعیت معیشت مردم ، پیگیری امور مربوط به تسهیلات خوداشتغالی در بحث روستایی، تسهیلات فراگیر و مشاغل خانگی، توجه به بحث اشتغال به عنوان اولویت نظام و دولت و کسب مهارت آموزی در جهت رفع این معضل اجتماعی تاکید کرد.

وی وظیفه دستگاه های اجرایی وکارگزاران دولت را در شرایط سخت کنونی جامعه، کاهش آلام و سختی های مردم با  عملکرد شایسته و مدیریت صحیح دانسته و تصریح کرد:  مردم به عنوان صاحبان اصلی نظام و جمهوری اسلامی، شایسته تکریم هستند و این مهم باید  در مورد خانواده شهدا و ایثارگران بطور ویژه اعمال شود.

مومنی زاده همچنین افزود: آسان سازی و گره گشایی از کار مردم ، حضور در بین مردم ، پاسخ اقناعی توام با خوشرویی با مردم  برنامه محوری و هدف گزاری در انجام امور و پرهیز از روزمرگی و آمادگی شبانه روزی برای کار و خدمت ، می تواند درشرایط فعلی از آلام مردم کاسته و رضایتمندی را ارتقا دهد.

فرماندار شهرستان رشت بر توجه توامان بر دو امر توسعه زیرساخت‌ها و زیربناها ، انجام خدمات اساسی و زیربنایی همزمان با رسیدگی به امور روزمره مردم تاکید کرد و افزود:ه یچ یک از این امور بر دیگری مقدم نیست و باید به موازات یکدیگر مورد توجه قرار گیرند.

وی تمامی دستگاه‌ها را به حمایت از سرمایه‌گذار و سرمایه گذاری، با توجه به امکانات و اعتبارات محدود دولت، فراخواند و افزود: باید دستگاه ها به گونه ای عمل کنند که نهایت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به عمل آید  و شهرداری ها، بخشداری ها و دستگاه هایی که دارای امکانات و تسهیلات هستند، با حمایت از سرمایه گذاران برای توسعه شهرستان، اهتمام بیشتری ورزند.

وی با توجه به نزدیکی فصل زمستان ، خواستار شتاب بیشتری در ارائه خدمات عمرانی شده و اظهار داشت: در سال جاری میزان 150 میلیارد تومان اعتبار به 698 پروژه عمرانی درشهرستان اختصاص یافته است که تعداد 554  پروژه مربوط به طرح‌های عمرانی روستایی و 144 پروژه هم در قالب طرح های عمرانی شهری است.

 

 

 

اشتغال شهرداری گردشگری ائمه جمعه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر