کد خبر: 695049 A

بازرس سهام عدالت گیلان در گفت‌وگو با ایلنا:

بازرس سهام عدالت استان گیلان از واریز بیش از سه هزار و پانصد میلیارد ریال سود سهام سال ۹۵ و ۹۶ به حساب مردم استان خبر داد.

کیومرث خاکی، بازرس سهام عدالت استان گیلان و مدیرعامل سهام عدالت شهرستان فومن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رشت با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال سود سهام عدالت در روزهای آتی برای مردم این شهرستان توسط دولت تدبیر و امید واریز خواهد شد، گفت: از ابتدای سال تاکنون مردم فومن ۱۴۰ میلیارد ریال سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند که با واریزی اخیر جمعا به مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال سود توسط دولت به حساب مردم پرداخت شده است.
وی افزود: از جمعیت یکصد هزار نفری شهرستان فومن ۹۸ هزار نفر دارای برگه سهام عدالت هستند که ۲۷ هزار آنان جز دهک اول و تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند و مابقی دهک های دوم و سوم هستند.
بازرس سهام عدالت استان گیلان افزود: دهک اول مبلغ یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار ریال و همچنین سایر دهک‌ها مبلغ یک میلیون ریال دریافت می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.
خاکی با بیان اینکه سود دهک اول به حساب هر نفر از سهام‌داران فومنی واریز گردید،‌اظهار داشت: سود سایر دهک‌ها نیز در روزهای آتی واریز خواهد شد.
وی با بیان اینکه استان گیلان یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مشمول دریافت سود سهام عدالت دارد که ۲۳۰ هزار نفر جز دهک اول هستند، تصریح کرد: در هشت ماهه نخست سال جاری به دهک اول استان گیلان ۳۵۰ میلیارد ریال و همچنین سایر دهک ها هزار و دویست و پنجاه میلیارد ریال سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند که سر جمع دریافت مشمولان سهام عدالت کل استان گیلان (سود سال ۹۵) هزار و ششصد میلیارد ریال از سوی دولت تدبیر و امید دریافت کرده اند.
خاکی با بیان اینکه سود سال ۹۶ با ۲۵ درصد افزایش که هم اکنون در حال پرداخت است، خاطرنشان کرد: برای دهک اول مشمولان کل استان گیلان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال است که روز گذشته به حساب آنان واریز شد. برای سایر دهک‌های کل استان گیلان در روزهای آتی مبلغ بیش از  هزار و پانصد میلیارد ریال واریز خواهد شد.
وی با بیان اینکه سرجمع واریز سود سهام عدالت کل استان گیلان (سود سال ۹۶) که در حال پرداخت است به مبلغ بیش از هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است، ابراز داشت:  سرجمع واریز سود سالهای ۹۵ و ۹۶ در کل استان گیلان بیش از سه هزار و پانصد میلیارد ریال است. ارزش مقطع واگذاری ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال است که با توجه به رشد اخیر شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارزش روز پرتفوی سهام عدالت مشمولان در حال حاضر هزار ۱۶۰ هزار و ۸۸ میلیارد ریال برآورد می‌شود.
بازرس سهام عدالت استان گیلان افزود: بر این اساس در حالی افزایش 4.36 برابری ارزش پرتفوی سهام عدالت با توجه به افزایش قیمت سهام در بازار سرمایه رقم خورده است که ارزش روز سهام مشمولانی که سهم سهام عدالت آنها کامل است، در حال حاضر حدود چهار میلیون و ۳۶۰ هزار تومان برآورد می‌شود که این رقم برای یک خانواده پنج نفره که هر یک از آنها صاحب سهم کامل است، در مجموع حدود ۲۲ میلیون تومان برآورد می شود.
خاکی تصریح کرد: ارزش سهام عدالت هر یک از مشمولان با توجه به صورتحساب صادر شده برای آنها و میزان دارایی سهم خود، در حال حاضر حدود 4.36 برابر شده است.
مدیرعامل سهام عدالت شهرستان فومن با بیان اینکه مشمولان دو دهک پایین درآمدی جامعه که تخفیف 50 درصدی سهام به آنها تعلق گرفته است و نیز افرادی که اقدام به تسویه نقدی باقی مانده اقساط سهام عدالت و افزایش آن تا سقف یک میلیون تومان را داشته اند، دارای سهام عدالت کامل هستند، یاداور شد: برای اطلاع از ارزش سهام عدالت خود به سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی اینترنتی www.samanese.ir مراجعه کرده و صورت وضعیت سهام عدالت خود را مشاهده کنند.

 

سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر