کد خبر: 693611 A

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان خبر داد:

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در گیلان خبر داد و گفت: نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در دو رشته شطرنج و تکواندو در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت،  مریم بخشی با اشاره برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در گیلان اظهار کرد: این المپیاد در قالب ۲۹ رشته ورزشی برای بانوان و ۳۹ رشته ورزشی برای مردان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اذعان به اینکه روز پنجشنبه افتتاحیه المپیاد در استان گیلان است افزود: رقابت‌های شطرنج در دو بخش مردان و بانوان به میزبانی خانه شطرنج گیلان و رقابت‌های تکواندو در بخش بانوان به میزبانی سالن کارگران رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به میزبانی گیلان در دو رشته تکواندو و شطرنج بیان کرد: گیلان در رشته شطرنج در دو قسمت مردان و بانوان و در رشته تکواندو در بخش بانوان میزبانی نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور را بر عهده دارد.

بخشی با بیان اینکه نماد فوک خزری و تصاویر شهرک تاریخ ماسوله و تالاب بین‌المللی انزلی نماد این رقابت‌ها در گیلان است گفت: به‌منظور حفاظت از محیط‌زیست و جلوگیری از انقراض گونه در حال انقراض فوک خزری یکی از نمادهای این المپیاد در گیلان نماد فوک خزری است.

وی با اشاره به رونمایی از تمبر المپیاد گیلان در روز افتتاحیه تصریح کرد: با حضور مسئولان ارشد استان گیلان و وزارتخانه از تمبر المپیاد گیلان با نماد فوک خزری رونمایی می‌شود، فوک خزری کوچک‌ترین فوک دنیا است که به دلیل آلودگی‌های آب دریای کاسپین و صید بی‌رویه در حال انقراض است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ارتقای رشد مدال‌آوری در المپیک جوانان ۲۰۲۲ را یکی از اهداف المپیاد ورزشی دانست و گفت: کشف، جذب و پرورش استعدادهای برتر ورزشی، نگاه حمایتی به مناطق کمتر برخوردار، پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی، تقویت غرور ملی، توسعه فرهنگ عدالت محوری، توسعه وحدت اقوام و بهره‌مندی استان‌ها از توزیع متوازن امکانات از دیگر اهداف برگزاری المپیاد ورزشی است.

 

تکواندو رشد مدیرکل ورزش و جوانان مردان ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر