کد خبر: 690891 A

معاون استاندار گیلان :

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: اجرای برنامه‌های وحدت آفرین میان اهل تسنن و تشیع، نماد بارزی از ماهیت دینی انقلاب اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی اصغر جمشیدنژاد در جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان گیلان به قرار گرفتن در آستانه میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و هفته وحدت اشاره کرد و گفت: در اجرای سیاست‌ها باید طوری عمل کنیم که اهل تسنن استمرار نظام جمهوری اسلامی را در مسیر تحقق منافع‌شان بدانند و احساس تبعیض نکنند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت اهل تسنن در بخش‌های اجرایی نشان از اهتمام دولت در جهت ایجاد وحدت بیشتر میان مذاهب شیعه و سنی دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از نگاه‌ها در سطح دنیا به نوع رفتار ما نسبت به اهل سنت معطوف است، اظهار داشت: دولت‌‌های متخاصم با ایران اسلامی برای اختلاف‌افکنی میان مذاهب تسنن و تشیع تحرکات بسیاری دارند که تمرکز بر اشتراکات موجود این توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

وی بر لزوم شناسایی و گسترش نقاط مشترک بدون مناقشه میان ۲ مذهب شیعه و سنی تاکید و تصریح کرد: هنر و ورزش، بهترین زمینه‌ها برای تقریب بین شیعه و سنی است که باید در این خصوص بیشترین سرمایه‌گذاری را داشته باشیم.

وی بر ضرورت توجه به نسل جوان اهل تسنن و تشیع و همگرایی بیشتر میان آنان تاکید کرد و گفت: در اجرای برنامه‌های هفته وحدت باید نوآوری داشته باشیم.

 

 

 

 

 

انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی ایران خانواده شیعه و سنی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر