کد خبر: 690879 A

دلق پوش خبر داد:

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: ایجاد شهرک صنعتی بین المللی در مرز آستارا و جمهوری آذربایجان پیگیری می‌شود.

به گزارش ایلنا از آستارا، فرهاد دلق‌پوش در کارگروه رفع موانع و رونق تولید در محل فرمانداری شهرستان آستارا گفت: برای ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در مرز شهرستان آستارا و کشور جمهوری آذربایجان مصوبه هیات دولت داریم و موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

 رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در ادامه تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود ترانزیتی و زیرساخت‌های تجاری و مراودات مناسب دو کشور ایجاد این شهرک بین‌المللی می‌تواند افق‌های جدیدی در حوزه‌های صنعتی و تجاری آستارا روشن کند.

وی با بیان اینکه مجوز‌های صادره باید متناسب با اقلیم و ظرفیت‌های هر شهرستان باشد، اظهار داشت: پیرو   مذاکرات صورت گرفته قبلی مقرر شده بود که ۲۵۰ هکتار از طرف ایران و ۲۵۰ هکتار نیز از طرف کشور مجاور برای احداث شهرک صنعتی ملی اختصاص یابد.

دلق پوش با اشاره به پتانسیل‌های موجود در شهرستان آستارا صدور مجوز شهرک صنعتی خصوصی را نیز پیشنهاد و اعلام آمادگی کرد: برای سرمایه‌گذاران ایجاد شهرک صنعتی خصوصی مجوز صادر می‌کنیم، چنانچه استقرار صنایع صادرات محور در اولویت باشد تمایل بیشتری برای صدور مجوز داریم.

این مسئول احداث پایانه صادراتی میوه و تره‌بار را نیز متناسب وضعیت شهرستان مرزی دانست و گفت: مطالعاتی در گذشته برای پایانه‌های صادراتی در این شهرستان انجام شده که تاکنون اجرایی نشده است چنانچه سرمایه‌گذاران در این مقوله سرمایه‌گذاری کنند مقدمات آن را فراهم می‌کنیم.

دبیر کارگروه رفع موانع و رونق تولید تعداد واحدهای فعال این شهرستان را ۵۳ واحد صنعتی اعلام کرد و گفت: این واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری ۷۳۲ میلیارد تومان زمینه اشتغال ۱۶۰ نفر را به صورت مستقیم در این شهرستان فراهم آورده‌اند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در پایان به صدور مجوز احداث ۴۴ واحد صنعتی جدید در شهرستان آستارا اشاره  و تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری بیش از ۹۴۰ میلیارد تومان در این طرح‌ها ، پیش‌بینی می‌شود بستر اشتغال ۹۳۴ نفر در شهرستان آستارا فراهم گردد‌.

 

 

اشتغال رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان مشکلات میوه و تره بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر