کد خبر: 687367 A

عملیات پاکسازی و جمع آوری گیاه غیر بومی سنبل آبی در حوزه های آبی آستارا با حضور مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری گیلان به اتمام رسید.

به گزارش ایلنا از آستارا،در پی جمع‌آوری گیاه غیر بومی سنبل آبی در برخی حوزه‌های آبی گیلان، اجرای این عملیات در شهرستان آستارا با موفقیت به اتمام رسید.

با جمع آوری این گیاه از این پس اکسیژن بیشتری به اکوسیستم رودخانه‌ها وارد و گیاهان و جانوران آبزی حیات بیشتری خواهند داشت.

هوشنگ عباسقلی در حاشیه مراسم اختتامیه این عملیات با ابراز خرسندی از پاکسازی سنبل آبی در برخی از رودخانه‌ها و خطوط آبی اظهار داشت:حفاظت از محیط زیست تنها به زباله و جمع‌آوری آن معطوف نمی‌شود بلکه برخی از عناصر زیستی هم می‌توانند نقش آلاینده داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسترهای آبی رونق بخش اقتصاد و توسعه اشتغال طبیعت محور همچون صیادی را به دنبال دارد،خواستار توجه بیشتر دستگاه های اجرایی،تشکل های مردم نهاد و دیگر فعالان فرهنگی اجتماعی برای صیانت از محیط زیست شد.

چندی پیش فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا نسبت به عدم انتقال گیاه مهاجم سنبل آبی توسط شهروندان و گردشگران شهرستان به داخل منازل و مغازه ها هشدار داده بود .

 

اقتصاد حفاظت از محیط زیست دستگاه های اجرایی زباله شهری و روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر