کد خبر: 685168 A

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: مسکن مهر، مجموعه مسکونی خصوصی در قالب شرکت تعاونی یا اقدام فردی برای ساخت است اما دولت همچنان خود را در تأمین زیرساخت‌های آن متعهد می‌داند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدباقر نوبخت روز جمعه در بازدید از ایستگاه مرکزی در حال احداث راه‌آهن رشت، به بازدیدش از مجموعه مسکن مهر این شهر اشاره کرد و گفت: دولت همچنان خود را در تأمین زیرساخت‌‌های مسکن مهر متعهد می‌‌داند و بر اساس تصمیم‌‌‌گیری‌‌ها مقرر شده تا اعتبار هر آنچه که نهادهای مربوطه در بخش زیرساخت تا سال جاری به انجام می‌‌رسانند، پس از ارزیابی پرداخت شود.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار برای جبران خسارت‌‌های ناشی از سیل نیمه مهرماه گذشته در استان اطمینان داد که در صورت مشخص شدن تعداد واحدهایی که تحویل متقاضیان می‌‌‌شود، بودجه تامین زیرساخت‌‌‌های آن نیز تا پایان آبان ماه جاری به استان اختصاص یابد.

معاون رئیس‌‌جمهور به بازدید خود از تصفیه‌‌خانه فاضلاب مسکن مهر رشت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس تعهدات تا یک سال آینده بخشی از این پروژه که قدرت تصفیه حدود 12.5 درصد از آب فاضلاب رشت را دارد، آماده تحویل می‌‌‌‌شود.

نوبخت به بازدید از پروژه حمل و نقل ریلی رشت نیز اشاره و تصریح کرد: همواره در سفر به گیلان یکی از طرح‌‌هایی که بازدید کرده‌‌ام، پروژه راه‌آهن است و اطمینان می‌‌‌دهم دولت نسبت به هر آنچه مربوط به تامین منابع مالی بود، تعلل نکرده است.

وی ابراز امیدواری کرد این خط ریلی هرچه سریع‌‌‌تر به بهره برداری برسد تا مردم برای انجام مسافرت از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه روند انجام پروژه راه‌آهن رشت را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: تاخیر این پروژه به دلیل مشکلاتی است که اجرای این طرح در معابر کوهستانی داشته و امیدوارم بخش تکمیلی آن به گونه‌‌ای مناسب مدیریت شود.

نوبخت با یادآوری اتصال استان‌‌‌های همدان و کرمانشاه به شبکه ریلی سراسری طی سال گذشته ابراز داشت: امسال نیز استان‌‌های آذربایجان غربی و گیلان به این شبکه سراسری وصل می‌‌شوند.

به گفته وی، به دلیل تقارن ایام اخیر با اربعین حسینی، افتتاح راه‌‌‌آهن ارومیه به بعد از این روزها موکول شده و پس از آن خط ریلی گیلان به بهره‌‌برداری می‌‌رسد و خانواده‌‌های شهدا به میزبانی سازمان برنامه و بودجه عازم مشهد مقدس می‌‌شوند.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به وعده استاندار گیلان برای در نظر گرفته شدن ساختمانی به عنوان اداره کل راه‌‌‌آهن گیلان و معرفی مدیرکل راه‌‌آهن استان طی ماه جاری بیان کرد: ایستگاه تکمیلی دیگری در داخل شهر رشت در نظر گرفته شده ولی ایستگاه کنونی نیز وسعت زیادی دارد که می‌‌‌تواند پروژه‌‌‌های جنبی با اشتغال‌زایی زیادی فراهم سازد.

نوبخت اضافه کرد: طرحی مبنی بر استفاده از خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی برای تردد مردم در این ایستگاه ارائه شد که از آن استقبال کردم. ضمن اینکه واگن‌‌هایی ویژه (VIP) در نظر گرفته‌‌ایم تا مسافران نسبت به استفاده از این مسیر ریلی، رغبت بیشتری داشته باشند.

دولت سازمان برنامه و بودجه مسافران مسکن مهر شرکت تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر