کد خبر: 674719 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان مطرح کرد:

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان یکی از دلایل اصلی خسارت‌های ناشی از سیلاب اخیر را دخالت در جریان طبیعی رودخانه ها و منابع آبی دانست.

به گزارش ایلنا از تالش، کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در جلسه مدیریت بحران شهرستان تالش گفت: در سیلاب شهرستان تالش حدود 11 کیلومتر در بیش از 32 بازه دیواره رودخانه ها تخریب و نیازمند به دیواره حفاظتی دارد که برآورد اولیه هزینه آنها 42 میلیارد تومان است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، میزان بارش در شهرستان تالش را 115 میلی متر اعلام کرد و افزود : این بارندگی باعث حجم سیلاب حدود 50 میلیون متر مکعب شد که تخریب اغلب سردهنه های اصلی رودخانه‌های تالش را در پی داشت که برای بازسازی آنها نیازمند 3 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار است.

وی یکی از دلایل اصلی خسارت‌های ناشی از سیلاب اخیر را دخالت در جریان طبیعی رودخانه ها و منابع آبی دانست و اظهار داشت: بر این اساس برای جلوگیری از تکرار حوادث در آینده می بایست حدود 40 کیلومتر از مسیر رودخانه های اصلی شهرستان تالش ساماندهی که نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می شود جهت ساماندهی حدود 10 کیلومتر از رودخانه های ناورود و کرگانرود و ساماندهی سردهنه های اصلی رودخانه های تالش به صورت ضروری حدود 15 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شود.

  شایان ذکر است در سیلاب اخیر کارکنان امور آب شهرستان تالش در قالب چند اکیپ و همچنین با فعالیت چندین دستگاه از جمله ماشین آلات سنگین به کمک هموطنان عزیز سیل زده شتافتند.

سیل مدیریت بحران تالش رودخانه منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر