کد خبر: 673499 A

فرماندار آستارا خواستار شد ؛

فرماندار آستارا خواستار اجرای طرح ضربتی پیشگیری از مشکلات آب گرفتگی نقاط بحرانی شهرستان توسط شهرداری ها و ادارات مربوطه شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در حاشیه بازدید از مناطق بحرانی و آبگیر آستارا و لوندویل بیان کرد :  اجرای اقدامات ضربتی و آمادگی‌های  پیشگیرانه در کنار برنامه‌های بلند مدت برای مهار حوادث باید همواره مورد توجه مدیران شهری و سازمان‌های خدمات رسان باشد.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم و اساسی شهرستان آستارا نبود زیر ساخت‌های مناسب جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی است که خسارات بسیاری  هرساله به دلیل جاری شدن سیلاب به این شهرستان وارد می‌شود.

وی اضافه کرد :برخی از خسارات وارده و مشکلات مردم متاسفانه به دلیل کم توجهی و بی‌تدبیری در خصوص موضوعات کوچکی مانند پاکسازی معابر و رودخانه ها و لایه روبی به موقع آنها است که باید با جدیت پیگیری شود .

وی گفت: در سال گذشته به دلیل جاری شدن سیل از طریق رودخانه مرزی شهر آستارا دچار مشکل شده بود که با پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری و با موافقت کمیته رودخانه‌های مرزی کشور پس از حدود ۵۰سال برای اولین بار این رودخانه لایه روبی شد که بخشی از مشکلات برطرف و بزودی شاهد ادامه لایه روبی آن خواهیم بود.

فرماندار آستارا به عدم توجه به لایه روبی رودخانه‌های شهرستان آستارا اشاره و یاد آور شد : نبود لایه‌روبی این رودخانه‌ها تهدیدی جدی برای شهرستان به شمار می‌رود که باید هرچه سریع‌تر مسئولان مربوطه در این زمینه تصمیم گیری کنند.

دراین بازدید که بخشدار لوندویل، شهرداران، جانشین هنگ مرزی و رئیس اداره ابرمنطقه‌ای آستارا و معاون عمرانی ، فرماندار این شهرستان را همراهی می‌کردند دستوراتی از سوی فرماندار جهت اجرای اقدامات ضروری در سطح شهر و بخش لوندویل صادرشد.

 

شهرداری فرماندار مشکلات مشکلات مردم آب گرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر