کد خبر: 672788 A

به ریاست فرماندار رشت برگزار شد؛

جلسه بررسی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بخش خشکبیجار به ریاست فرماندار رشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، میرشمس مومنی‌زاده در این نشست که با حضور بخشدار، شهردار و مسئولان بخش خشکبیجار در محل فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت رشادت ها و ایثارگری های هم وطنان در هشت سال دفاع مقدس، گفت: در شرایط حاضر آنچه ما به عنوان یک سرمایه ارزشمند به آن بسیار نیاز داریم؛ همگرایی، هم افزایی، تعامل، دوستی و صمیمیت در انجام ماموریت ها برای خدمت به مردم است.

وی افزود: صاحب اصلی نظام، انقلاب و کشور مردم هستند و اولین اولویت ما باید تکریم عملی مردم از راه خدمت به آنان باشد و از جمله مصادیقش، خوشرویی و گشاده رویی با مردم، گره گشایی از مشکلات آن ها، ارتباط نزدیک و میدانی با مردم، در دسترس بودن و پیگیری مسائل و مشکلات است.

فرماندار شهرستان رشت خطاب به حاضرین در جلسه، اضافه کرد: انتظارم دارم ضمن اینکه اولویت خود را پیگیری پروژه ها و طرح های زیرساختی، زیربنایی و اساسی قرار می دهید تا اثرات ماندگاری در پایان دوره ی مسئولیت از خود به جای گذارید، از امور جاری هم غفلت نکنید و به زندگی روزمره مردم توجه نمایید تا مردم در زندگی روزمره با مشکل خاصی مواجه نباشند.

میرشمس مومنی زاده ادامه داد: تامین امنیت و آرامش در جامعه از مسئولیت های مهمی است که بر عهده ی ما است و این مهم نه فقط در معنای عینی کلمه، بلکه باید به گونه ای باشد که به لحاظ ذهنی و روانی، ضامن امنیت و آرامش مردم باشد.

وی با تاکید بر کوچک نشمردن مشکلات مردم، تصریح کرد: بعضی مسائل برای ما ممکن است سطحی و کوچک به نظر برسند، اما برای مردم بسیار مهم جلوه می کند، لذا باید در حد امکان تلاش کنیم مردم با مشکلات به ظاهر کم اهمیتی چون فی المثل قطع خدمات آب، برق و... حتی به‌صورت کوتاه مدت مواجه نشوند و برنامه ریزی کنیم تا در فصل سرما و زمستان پیش‌رو با مشکلاتی چون آب گرفتگی، انسداد راه ها، مشکل قطع برق، مشکل شبکه های فاضلاب و... مواجه نشوند.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: مشکلات و نیازمندی‌های مردم فراوان اما امکانات و اعتبارات ما بسیار کم است؛ پس ناگذیر به برنامه‌ریزی و اولویت بندی هستیم.

مومنی زاده ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری که وجود دارد، ضرورت دارد ضمن تشویق و ایجاد بستر مناسب؛ نسبت به جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جدیت داشته باشیم، از تولیدکنندگان و صنعت گران حمایت نماییم تا از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه شهرستان بهره ببریم.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود برای اشتغال و بهبود درآمد و معیشت مردم، تصریح کرد: در همین راستا باید از طرح‌هایی نظیر بوم‌گردی و اشتغال روستایی و... که در سطح استان در حال پیگیری است نهایت استفاده را ببریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه فصل سرما، اظهار داشت: مدیریت بحران در این برهه از زمان دارای اهمیت ویژه‌ای است و ضرورت دارد برنامه‌ریزی لازم برای لایروبی‌ها صورت گیرد و زیرساخت‌هایی چون آب، برق، گاز، تلفن و تاسیساتی از این قبیل کنترل و بازنگری شود تا خدمات عمومی در مواقع بارندگی، بارش برف و حوادثی از این قبیل، با اختلال مواجه نشوند.

استان گیلان رشت خشکبیجار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر