کد خبر: 652305 A

با اعتباری بالغ بر 73 میلیارد ریال انجام شد:

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: پروژه افزایش ظرفیت بخش فوق توزیع لاهیجان با اعتباری بالغ بر 73 میلیارد ریال آماده افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان،  در راستای بهبود قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع در شهرستان لاهیجان و جلوگیری از بروز خاموشیهای ناخواسته و گسترده، پروژه افزایش ظرفیت شبکه برق فوق توزیع شهرستان لاهیجان اجرا شد.

عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه افزایش ظرفیت شبکه برق فوق توزیع شهرستان لاهیجان گفت: با توجه به توسعه شهری روز افزون شهرستانهای استان گیلان و علی الخصوص شهرستان لاهیجان  وگرمای بی‌سابقه هوا در سال‌های اخیرکه منجر به افزایش بسیار زیاد مصرف برق شده است، شرکت برق منطقه¬ای گیلان با توجه به رسالت خود در راستای حفظ پایداری شبکه برق در بخشهای انتقال و فوق‌توزیع استان به خصوص در تابستان 97 و بر اساس مطالعات انجام شده، نسبت به اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌ افزایش ظرفیت شبکه برق فوق توزیع شهرستان لاهیجان اقدام نمود.

وی افزود: در همین راستا پروژه افزایش ظرفیت بخش فوق‌توزیع در پست 63/20 کیلوولت لاهیجان1 از 30×2 به 40×2 مگاولت‌آمپر (افزایش 33 درصدی ظرفیت توان الکتریکی در پست فوق الذکر و 16.5 درصد در بخش فوق توزیع شهرستان لاهیجان)  اجرا و به اتمام رسید و هم اینک این پروژه آماده افتتاح و بهره برداری می باشد. برای این پروژه 73 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص اهداف پروژه گفت: با بهره برداری از این پروژه زیربنایی و اساسی، قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع در شهرستان لاهیجان بهبود یافته و به میزان قابل ملاحظه¬ای از بروز خاموشیهای ناخواسته و گسترده برای مشترکین محترم شهرستان لاهیجان جلوگیری شده است.

گفتنی است که مشاور این پروژه شرکت دریا پالا و پیمانکار پروژه شرکت حامیان سازه پی می باشد.

 

برق مدیر عامل شرکت لاهیجان بهبود یافته منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر