کد خبر: 646582 A

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان خبر داد؛

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گیلان گفت:در شرایط کنونی حتی در یک واحد صنعتی و صنفی نباید بسته شود.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش در همایش حمایت از کالای ایرانی و تجلیل از فعالان صنفی و صنعتی شهرستان شفت با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور بر اثر فشارهای دشمنان نظام و سوءاستفاده برخی سوداگران داخلی از این موقعیت اظهار کرد: در این فضا هرکس خود را متعلق به این ملت می‌داند و تعصب ایرانی دارد نباید نسبت به سرنوشت دیگران بی تفاوت باشد.

 دلق پوش اقتصاد امروز را نیازمند همکاری و همدلی آحاد مردم دانست و با ابراز قدردانی از تولیدکنندگانی که در این شرایط سخت فعالیت می کنند،ضرورت همدلی و هم گرایی و حمایت از دولت برای فائق آمدن بر مشکلات موجود را متذکر شد و افزود:استان گیلان ظرفیت بی نظیری از جهت منابع در کشور داراست که این ظرفیت را باید تبدیل به اشتغال و اقتصاد کنیم.

وی افزود در کشور ما منابع اقتصادی به حد کفایت وجود دارد ولی لازمه استفاده درست از آن مدیریت این منابع در جهت خدمت به مردم می باشد.

فرهاد دلق پوش گفت: شهرستان شفت هم اکنون دارای سه هزار واحد صنفی و ۶۵ واحد فعال صنعتی در دو منطقه و شهر شهرک صنعتی صنعتی است و این ظرفیت مناسبی برای تحول آفرینی در راستای افزایش تولید و اشتغال شهرستان شفت است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به گذشته و نگاه و رویکرد گذشته در گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: تا سه دهه پیش رویکرد در گیلان صرفا بر مبنای کشاورزی و گردشگری بوده ولی با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده و تحولات صنعتی، امروزه صنعت و تولید در گیلان به صورت مطلوبی بروز و ظهور پیدا کرده است و جایگاه خود را در استان تقویت کرده است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با اظهار تشکر از استاندار گیلان جهت برگزاری منظم جلسات کارگروه رفع موانع تولید استان و با اشاره به فعالیت هایی که در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در استان انجام شده است،اظهار کرد: تاکنون ۳۳۵۶ مورد توانسته ایم مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کنیم و از این لحاظ در تعداد پرداخت تسهیلات به واحدهای مشکل دار رتبه اول کشوری را دارا هستیم.

دلق پوش از جایگاه بسیار مناسب گیلان در حوزه محصولات سلولزی و صنعت فولاد در کشور نام برد و اظهار امیدواری کرد: استان گیلان در هردو حوزه مذکور ظرف مدت یکسال به قطب اول کشور تبدیل می شود.

متولی بخش صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد:حمایت از کالای ایرانی جز با باور ایرانی بودن محقق نمی شود در شرایط کنونی حتی در یک واحد صنعتی و صنفی نباید بسته شود و همت همگانی برای این جهاد اقتصادی لازمه برون رفت از مشکلات است.

 

اشتغال سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان مشکلات واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر