کد خبر: 567947 A

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان مطرح کرد:

شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برای کنترل افزایش ۳۴ درصدی بار شبکه مصرف استان و احداث پروژه‌های مختلف، تامین منابع مالی از بانک توسعه زیرساخت آسیا، اوراق مشارکت و فاینانس بین المللی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش ایلنا از رشت، عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه پیشرفت‌های مختلفی در راستای توسعه پایدار استان با تلاش مسئولان استانی صورت گرفته است و انشاءا… در آینده ای نزدیک احتمال احداث صنایع جدید در استان گیلان وجود دارد، گفت: شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان پروژه های خود را در دوره های ۵ ساله و ۱۰ ساله تعریف و مشخص کرده است و در این راستا به فعالیت می پردازد. شروع برنامه بلندمدت ۱۰ ساله شرکت از سال ۹۵ بوده و تا سال ۱۴۰۵ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برای کنترل افزایش ۳۴٫۸۹ درصدی بار شبکه مصرف استان، اقدامات مختلفی در راستای اخذ وام از بانک توسعه زیرساخت آسیا به مبلغ ۱۱۳ میلیون یورو، تامین منابع مالی از طریق انتشار و فروش اوراق مشارکت به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال در سال مالی ۹۶ و تامین منابع مالی از طریق فاینانس بین المللی به مبلغ ۵۶ میلیون یورو انجام داده است. همچنین جذب سرمایه گزار در زمینه تولیدات پراکنده از دیگر راهکارهای شرکت از دیگر اقدامات شرکت در راستای معضل رشد بار شبکه مصرف استان است که در این راستا شرکت برق گیلان اقداماتی مانند هماهنگی با شرکت های توزیع  نیروی برق، تشکیل کارگروه تخصصی تولید پراکنده، تعریف اولویت های تحقیقاتی در خصوص جایابی بهینه مولدهای مقیاس کوچک، انجام مطالعات اولیه در زمینه شناسایی ساختگاه های مناسب جهت سرمایه گذاری و مذاکره با سرمایه گذاران داخلی و خارجی را انجام داده است.

بلبل‌آبادی با اشاره به اینکه شرکت برق منطقه‌ای گیلان، شرکتی برنامه محور است گفت: با توجه به بررسی‌های بعمل آمده، خوشبختانه در بخش‌های مختلف استان پتانسیل های بسیار خوبی از بابت امکان استفاده از انرژی خورشیدی  و بادی وجود دارد. که در همین راستا مذاکراتی برای احداث نیروگاه خورشیدی با سلولها وپنل های خورشیدی به مقدار حدود ۵۱۰ مگاوات با شرکتهای داخلی وخارجی  صورت پذیرفت. که از این مقدار حدود ۶۰ مگاوات بطور بسیار جدی درحال پیگیری است که امیدواریم در سال جاری تحقق پیدا کند و حدود ۶۰۰ مگاوات هم در امر بکارگیری از انرژی بادی در حال مذاکره هستیم که امیدواریم شاهد به بار نشستن حداقل ۲۰۰ مگاوات آن در سال جاری باشیم.

گفتنی است که بر اساس مطالعات، رشد بار شبکه مصرف استان طی ۸ سال آتی حداقل به ۲۵۵۰ مگاولت آمپر( معادل ۲۳۰۰ مگاوات) افزایش خواهد یافت.

انرژی انرژی خورشیدی برق منابع مالی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر