کد خبر: 562629 A

فرماندار بندرانزلی گردشگری را یکی از ظرفیت های فوق العاده استان گیلان دانست.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی،میرشمس مومنی‌زاده در اولین کارگاه هم اندیشی مرحله شناخت و تحلیل وضع موجود برنامه آمایش استان گیلان، با بیان اینکه مطالعات طرح آمایش باید در اختیار فرمانداران قرار بگیرد، اظهار کرد: طرح آمایش باید بر شهرستان‌ها تمرکز کند و صرفا دیدگاه استانی و منطقه‌ای نداشته باشد.

وی، با اشاره به ساحلی بودن این شهرستان و برخورداری از مرز دریایی با کشورهای همسایه، افزود: با توجه به مرز دریایی و وجود منطقه آزاد موضوع تجارت خارجی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

فرماندار شهرستان انزلی گردشگری را یکی از ظرفیت‌های فوق‌العاده استان گیلان دانست و گفت: گردشگری یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان انزلی است که باید به عنوان یکی از شاخص‌های طرح آمایش سرزمین در نظر گرفته شود.

مومنی‌زاده با اشاره به اهمیت ملی و بین المللی تالاب انزلی، خاطرنشان کرد: تالاب انزلی در مطالعات آمایش گیلان به صورت جدی و ویژه دیده شود، زیرا نقش اساسی در توسعه گردشگری دریامحور دارد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی در جهت توسعه دریامحور، عنوان کرد: حمل و نقل هوایی و دریایی باید مورد توجه قرار گیرد. در توسعه زیربناهای استان بحث راه آهن رشت – انزلی – آستارا مطرح است که نشان‌دهنده نقش ویژه انزلی است که درطرح ‌آمایش منطقه‌ای باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد./

استان گیلان تجارت فرماندار شهرستان گردشگری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر