کد خبر: 514606 A

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان از بهره‌مندی بیش از 47 هزار نفر از مددجویان گیلانی از بیمه درمانی خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان ضمن قدردانی از مشارکت مردم در امر خدمت رسانی به محرومان ، به تشریح بخشی از گزارش عملکرد این حوزه در سال 95 پرداخت. 

مجید بزرگی راد ، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه هم اکنون 106 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند ، گفت : رویکرد کمیته امداد بر توانمندسازی خانواده ها از طریق ایجاد اشتغال است و بر این اساس هر ساله 10 درصد از مددجویان تحت حمایت باید از طریق توانمندسازی از چرخه حمایتی امداد خارج شوند.

 بزرگی با تاکید بر اینکه بسیاری از خانواده های تحت حمایت قادر به ایجاد اشتغال و رسیدن به توانمندسازی هستند ، گفت : پایان سال 95 جمعیت 116 هزار خانواری تحت حمایت به 106 هزار خانوار معادل 7 درصد کاهش  پیدا کرد که این خانوارها از طریق ایجاد اشتغال توانمند شدند .

وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی در کنار خدمات فرهنگی ، معیشتی و توانمندسازی مددجویان از فعالیت های مهم کمیته امداد است که با برنامه ریزی مدون و جدیت دنبال می شود ، افزود : 47 هزار و 649 نفر از مددجویان از خدمات بیمه درمانی بهره مند هستند که سال گذشته 102 میلیارد و 72 میلیون و 870 هزار ریال برای این امر هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان به پرداخت کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به پنج هزار و 10 نفر طی سال گذشته اشاره کرد و گفت : برای این امر مبلغ پنج میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است .

بزرگی با بیان اینکه سال گذشته 129 نفر از مددجویان پسر از معافیت سربازی بهره مند شده اند ، افزود : 182 نفر از فرزندان مددجوی پسر هم که در استان های دیگر به خدمت سربازی مشغول بودند به استان محل سکونت خود یعنی گیلان انتقال پیدا کردند .

وی همچنین واگذاری 9 هزار و 890 مورد انشعابات رایگان آب و برق و گاز به خانواده های تحت حمایت در سال گذشته را از دیگر اقدامات این نهاد برشمرد و گفت : چهار هزار و 852 نفر از مددجویان هم مبلغ 10 میلیارد و 900 میلیون تومان وام ضروری برای حل مشکلات معیشتی ، درمانی ، تحصیلی دریافت کرده اند.

  عملکرد چهار ماهه سال 96 حوزه حمایت و سلامت خانواده متعاقبا اعلام می شود.

 

استان گیلان جامعه خانواده سلامت کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر