کد خبر: 506776 A

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان گفت: فعالان شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی این استان عضو بسیج رسانه می‌شوند.

به گزارش ایلنا از رشت،‌ ،محسن جعفری صبح امروز در دیدار با جمعی از فعالان فضای مجازی استان گیلان با بیان اینکه بسیج رسانه آماده عضوگیری از فعالان فضای مجازی استان در این سازمان است،اظهار کرد:بیش از 98 فعال شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی عضو سازمان بسیج رسانه گیلان هستند.

وی با بیان اینکه فعالان فضای مجازی جزو جامعه هدف بسیج رسانه هستند،افزود:مدیران کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی و اعضای فعال در این حوزه می‌توانند عضو بسیج رسانه شوند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: مدیریت فضای مجازی این سازمان مسئولیت جذب، آموزش و سازماندهی فعالان فضای مجازی را برعهده داشته و کانون‌های 18 گانه سازمان نیز بستر مناسبی برای فعالیت این گروه از فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی استان است.

جعفری با تاکید بر فعالیت هدفمند و در چارچوب قانون فعالان فضای مجازی،تصریح کرد:در شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم سبک زندگی اسلامی-ایرانی را ترویج داده و بر دانش مخاطبان در حوزه‌های مختلف بیفزاییم.

وی با اشاره به رصد کامل فعالیت‌های در فضای مجازی، خاطر نشان کرد:کمیته رصد،تحلیل و بررسی سازمان بسیج رسانه در این حوزه فعال بوده و گزارش فصلی خود را در خصوص محتوای ارائه شده اعلام می‌کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به محاسن و معایب شبکه‌های اجتماعی، اظهار کرد: سواد رسانه‌ای نیاز ضروری کاربران برای ورود به عرصه فعالیتی در بستر شبکه‌های اجتماعی است.

جعفری، با بیان اینکه تلگرام و اینستاگرام بیشترین عضو را در بین شبکه‌های اجتماعی فعال دارند، افزود: شناخت کامل بستر شبکه‌های اجتماعی کاربران را در ورود به بستر شبکه‌های اجتماعی خارجی سست می کند و بسیار مناسب‌تر است تا از شبکه‌های اجتماعی داخلی استفاده شود.

وی با اشاره به آمار برخی نظرسنجی‌ها گفت: بیش از 60 درصد افراد بالای 12سال در کشور حداقل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی بوده و فعالیت در سنین 12 تا 29 سال در شبکه‌های اجتماعی مضاعف است. رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان تصریح کرد: شهرستان‌های رشت، انزلی،لاهیجان و تالش دارای بیشترین فعالان فضای مجازی در این استان بر اساس رصد صورت گرفته هستند.

استان گیلان بسیج رسانه شبکه های اجتماعی فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر