کد خبر: 468697 A

مدیرکل امور روستایی استانداری گیلان خبر داد:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: تورهای گردشگری عشایر با هماهنگی و همکاری فرمانداری‌ها از اوایل سال آینده در شهرستان های تالش، ماسال و رضوانشهر برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از رشت، سید مازیار سیدنژاد در دومین جلسه کمیته گردشگری روستایی گفت : زندگی با عشایر و تجربه فضای صفا ،صمیمیت و خونگرمی زندگی آنان و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و  فعالیت های روزمره شان همچون چوپانی، شیر دوشی ، پخت نان  محلی از ویژگی های منحصر به فرد تورهای گردشگری عشایری است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گفت : تورهای گردشگری عشایر با هماهنگی و همکاری فرمانداری‌ها، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت توسعه گردشگری و مدیریت امور عشایر استان  از اوایل سال آینده در شهرستان های تالش، ماسال و رضوانشهر برگزار می شود .

وی گفت : در این طرح که در ابتدا بصورت آزمایشی برگزار می شود خانواده های منتخب عشایر آموزش های لازم گردشگری را فرا می گیرند.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود : گردشگری عشایری پتانسل آن را دارد که علاوه بر گردشگران سایر استان ها حتی گردشگران علاقه مند خارجی را جذب کند.

 سید مازیار سیدنژاد با بیان اینکه اجرای این طرح از مصوبات کمیته گردشگری روستایی استان است  گفت: این کمیته با مدیریت اداره کل روستایی و شوراهای استانداری گیلان و متشکل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت توسعه گردشگری استان گیلان به عنوان اعضای اصلی و ثابت و سایر دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها تشکیل شده است.

سیدنژاد ضمن اشاره به ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص استان گیلان در حوزه گردشگری باتوجه به طبیعت زیبا و بکر مناطق روستایی و پیوند آن با آیین‌ و فرهنگ غنی، معماری بومی وتنوع غذایی ، هدف از تأسیس و راه‌اندازی کمیته مذکور را برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری به منظور حمایت از اجرای طرح‌های گردشگری در جهت تنوع بخشی به فعالیت‌های اقتصادی در روستاهای استان، تبدیل منابع گردشگری موجود در حوزه‌های روستایی استان به جاذبه‌های گردشگری، بهره گیری از فرصت حضور گردشگر در منطقه و تحقق منافع اقتصادی آن برای جامعه روستایی برشمرد.

امور روستایی جامعه خانواده گردشگری ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر