کد خبر: 445703 A

در جلسه شورای دانشجویی دانشگاه آزاد گیلان؛

تیمور آمار معاون دانشجویی‌فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با کسب اکثریت آراء به عنوان رئیس شورای دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان انتخاب شد.

به گزارش ایلنا از رشت، هفتمین جلسه شورای دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور مدیر کل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و جمعی از معاونین دانشجویی فرهنگی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در واحد رشت برگزار شد.

مهرداد گودرزوند چگینی سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، با اشاره به ارکان پیشرفت هرجامعه اظهار کرد: علم، فناوری، اقتصاد و فرهنگ از مقوله‌های مهم توسعه و پیشرفت هر جامعه بوده لذا توجه به فرهنگ در توسعه کشور مهم بوده و باید اهمیت بیشتری برای آن قائل شد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت ایجاد فضایی فرهنگی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها باید به نحوی طراحی، برنامه ریزی و اجرا گردد که فراگیر باشد به بیان دیگر اینکه شامل همه دانشجویان شود .

گودرزوند چگینی به اهمیت اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی در واحد های دانشگاهی استان اشاره کرد و بیان داشت: در راستای اجرای طرح های ماندگار فرهنگی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان می‌توان به تدفین شهدای گمنام در سه واحد دانشگاهی رشت، لاهیجان و بندر انزلی، اجرای همایش آیت الله بهجت فومنی و برگزاری جشنواره ملی«آشتی با طبیعت» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اشاره کرد که جا دارد از اجرا کنندگان این طرح های فاخر ماندگار فرهنگی تقدیر کرد.

حبیب‌الله اسماعیلی مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاداسلامی دراین جلسه ضمن تشکر از برگزاری این جلسه گفت: مقوله اقتصاد فرهنگ به عنوان یک فعالیت نوظهور در سیاست های فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است لذا اجلاس هفتاد و یکم دانشگاه آزاد اسلامی، امسال با شعار « دانش، فرهنگ و اقتصاد » با رویکرد موضوعات فرهنگی در اواخر بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی فرهنگی واحدهای دانشگاهی‌سراسر کشور همزمان با برگزاری این اجلاس در محل نمایشگاهی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد که در این نمایشگاه واحدهای دانشگاهی به معرفی و عرضه محصولات،تولیدات خدمات دانشجویی و فرهنگی ، شرکت های دانش بنیان خواهند پرداخت.

اسماعیلی با برشمردن اهداف برگزاری این نمایشگاه خاطرنشان کرد: شناسایی واحدها و استان‌های فعال، توانمند، خلاق و مستعد در حوزه‌های تولیدات و خدمات فرهنگی و دانشجویی یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه بوده و  پس از انتخاب واحدها و استان‌های برتر، از آنها تقدیر خواهد شد. 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی‌تصریح کرد: توجه و پرداختن به ظرفیت های کارآفرینی دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته‌های علوم انسانی، معرفی بازارچه های فن و هنر و شرکت‌های دانش بنیان، فرصت‌ها و فعالیت های گردشگری با رویکرد گردشگری فرهنگی ، معرفی خدمات و مراکز مشاوره یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

این مقام مسئول تاکید کرد: واحد های دانشگاهی باید با برنامه ریزی دقیق، ضمن اطلاع رسانی مناسب به کلیه دانشجویان، تمهیدات لازم با اقدام متمرکز از طریق استانها برای حضور فعال دانشجویان در این نمایشگاه اقدام کنند.

 لازم به ذکر است در پایان این جلسه از زحمات رضا رجبی‌نژاد تقدیر شد و  تیمور آمار معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با کسب اکثریت آراء ماخوده به عنوان رئیس شورای دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان انتخاب شد.

همچنین پس از برگزاری هفتمین جلسه شورای دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور مدیر کل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست دبیر خانه هیأت امنای استان گیلان از جمعی از مدیران ستادی و مسئولان اجرایی جشنواره ملی « آشتی با طبیعت » تقدیر شد.

استان گیلان دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی فناوری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر