کد خبر: 422068 A

رئیس کل دادگستری استان گیلان:

رئیس کل دادگستری استان گیلان کاهش زمان رسیدگی به پرونده های وارده را راهکاری مناسب درجلب اعتماد و رضایت عمومی بیان کرد و افزود: کمیته رفع اطاله دادرسی باید فعال و بروز باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، کمیته رفع اطاله دادرسی با حضور احمد سیاوش‌پور رئیس کل دادگستری استان و مسئولان قضایی ارشد استان برگزار شد.

سیاوش‌پور رئیس‌کل دادگستری استان گیلان در این نشست با تاکید بر تسریع در فرآیند دادرسی عادلانه تصریح کرد: علل مختلفی چون‌حجم کار، مشکلات کارشناسی، محدودیت‌های قانون و ... نباید مانع جدی در اطاله دادرسی باشد.

وی از مسئولان قضایی استان خواست تا میانگین مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های محاکم کیفری یک را بررسی کرده و ضمن مقایسه با گزارش واصله از معاونت راهبردی قوه قضائیه، در کاهش این مدت زمان  اقدامات  لازم را انجام هند.

این مقام ارشد قضایی کاهش زمان  رسیدگی به پرونده های وارده را راهکاری  مناسب در جلب اعتماد و رضایت عمومی بیان کرد و افزود: کمیته رفع اطاله دادرسی باید فعال و بروز باشد.

در این نشست  گزارشی از  عملکرد مراجع قضایی دادگستری استان گیلان  ارائه شد و مواردی مانند  مدت زمان وقت‌دهی رسیدگی، آخرین وقت احتیاطی، مدت وقت‌دهی احتیاطی، تعداد پرونده‌های وارده به تفکیک شهرستان و ... مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت .

در ادامه هریک از معاونین ناظر نیز گزارشی از حوزه‌های تحت نظارات خود در راستای رفع اطاله دادرسی و اثربخشی مصوبات این کمیته ارائه کردند. در پایان پس از طرح مسایل مرتبط ، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

رئیس کل دادگستری استان قوه قضائیه مشکلات هند رییس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر