کد خبر: 369678 A

با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب؛

با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از سه هزار واحد مسکونی مسکن مهر در رودسر افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از رودسر، علیرضا تابش در مراسم افتتاح سه هزار و 153 واحد مسکن مهر 99 ساله، خودمالک، مسکن محرومان گیلان در کلاچای، اظهار کرد: این تعداد واحد با اعتبار 159 میلیارد تومان در گیلان افتتاح شده است.

وی سهم ساخت مسکن مهر در گیلان را بالاتر از متوسط کشوری عنوان کرد و گفت: متوسط ساخت مسکن محرومان در کشور 84 درصد و در گیلان 88 درصد است و این روند باید تداوم پیدا کند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بازسازی یک‌سوم از مسکن روستایی در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: بازسازی مسکن روستایی سطح زندگی را بالا می‌برد و امید به زندگی را تقویت می‌کند.

وی با بیان اینکه گیلان 300 هزار واحد روستایی دارد، افزود: 100 هزار واحد روستایی تاکنون در گیلان بازسازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برنامه‌های ساخت مسکن محرومان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را به دولت اعلام کردیم، اما ساخت مسکن محرومان از منابع داخلی بنیاد و حساب 100 امام(ره) را ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه روند ساخت مسکن کم درآمدها در کشور ادامه دارد، یادآور شد: برای دهک‌های یک تا چهار کم‌درآمد جامعه مسکن ساخته می‌شود.

تابش با تصریح بر اینکه احداث مسکن روستایی در کشور تداوم پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: هدفگذاری ما تا سال 1405 ساخت سالانه 180 هزار واحد مسکن روستایی در کشور است.

وی هدف از تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد به‌ویژه در شهرهای کوچک عنوان کرد و متذکر شد: در بخش عمران روستایی خدمات بسیاری در کشور انجام شده است.

انقلاب اسلامی جامعه درآمد مسکن مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر