کد خبر: 241874 A

استاندار گیلان خبر داد:

برای ایجاد بازار الگویی ماهی در این شهر باید شیلات و شهرداری به همراه بخش خصوصی اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در نشست بررسی موانع و مشکلات شهرستان بندرانزلی تأکید کرد: بندر انزلی متناسب با توانمندی هایش پیشرفت نکرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت؛محمدعلی نجفی در این نشست که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانیبرگزار گردید گفت: باتوجه به وجود بندر، تالاب، دریا، طبیعت سرسبز، مردم فهیم و توانمندی های مناسب در بندر انزلی،اما متأسفانه این شهرستان از پیشرفت و توسعه متناسب با این استعدادها بهره نبرده که باید موجبات رشد و شکوفایی این شهرستان را فراهم شود.

وی افزود: در واقعتوسعه بندر انزلی به توسعه گیلان کمک میکند.

استاندار گیلان همچنین با انتقاد از کندی پروژه های شهری در بندرانزلی خواستار تلاش مضاعف مدیران شد و افزود: باید از فرصت خدمتگزاری که برای ما ایجاد گردیده به نحو احسن بهره گیریم بی شک مردم بهترین قاضی در خصوصنحوه عملکرد ما مدیران هستند و باتوجه به امیدواری که با روی کار آمد این دولت در مردم ایجاد گردیده باید با تمام توان در جهت خدمت به مردم تلاش کنیم.

وی حضور سرمایه گذاران را از جمله عوامل مهم در توسعه انزلی دانست و افزود: ایجاد بازار الگویی ماهی در این شهر ضرورت انکار ناپذیری دارد که شیلات و شهرداری به همراه بخش خصوصی اقدام کنند.

این مسئول بیان داشت: با توجه به قدمت صید وصیادی و همچنین فرصتهای گردشگری، اشتغالزایی و بهداشتی بودن بازار الگویی ماهی فروشان در این بندر جای تاسف دارد.

نماینده دولت بر لزوم بهره گیری از ظرفیت دریا و تالاب با رعایت قوانین زیست محیطی تأکید کرد و افزود: گردشگری دریایی از جمله مباحثمهمی به شمار می رود که نقش بسزایی را در توسعه منطقه ایفاء می کند.

نجفی همچنین بر ضرورت افزایش امکانات اقاماتی و گردشگری تأکید کرد و افزود: نباید فقط به اسکان موقت مسافران که در ایام خاص نوروز وتابستان بیشتربه گیلان سفر می کنند اکتفا کنیم بلکه باید با فراهم کردن امکانات مناسب گردشگری و اقامتی، هنر جذب گردشگر را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بندرانزلی در این زمینه توانمدی بسیار بالایی دارد اظهار داشت: استقرار مکان های مناسب در ورودی شهرها به منظور اطلاع رسانی از فرصتهای گردشگری و اقامتی به مسافران از جمله موارد مهمی به شمار می رود که شهرداران باید در جهت تحقق آن تلاش کنند.

استاندار با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در پروژه کنار گذر بندرانزلی تصریح کرد: الحمدا… اعتبارات خوبی در این بخش در نظر گرفته شده که امیدوارم توفیقات خوبی در این زمینه حاصل گردد.

بخش خصوصی تالاب رشد زیست محیطی سرمایه گذاران شهرداری گردشگری مشکلات معاون نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر