کد خبر: 230203 A

مدیر جهاد کشاورزی رودسر:

به کشاورزان توصیه می‌کنیم برای پشتیبانی از محصولات خود اقدام به بیمه محصولات کشاورزی کنند.

مدیر جهاد کشاورزی رودسر از اختصاص ۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان تسهیلات به خسارت‌دیدگان برف سال ۹۲ و سرمازدگی امسال این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رودسر احسان‌الله مشتاق امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان اعتبار تسهیلات به خسارت‌دیدگان رودسری ناشی از برف سال ۹۲ و سرمازدگی ۹۳ اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند برای دریافت تسهیلات به مراکز خدمات جهاد کشاورزی بخش‌های مربوطه خود مراجعه و اقدام کنند، افزود: بانک‌های کشاورزی، ملت و صادرات از بانک‌های عامل توزیع این تسهیلات هستند.

مدیر جهاد کشاورزی رودسر خسارات برف سال ۹۲ را بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان را شامل باغات مرکبات، گل و گیاه زینتی، صنایع تبدیلی، انبارهای کشاورزی، دام و طیور و زنبور عسل برشمرد و گفت: سرمازدگی در فروردین ماه امسال بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال به‌ویژه به باغ‌های فندق و گردو خسارت وارد کرد.

وی با اشاره به خسارات ناشی از حوادثطبیعی سال گذشته تصریح کرد: به کشاورزان توصیه می‌کنیم برای پشتیبانی از محصولات خود اقدام به بیمه محصولات کشاورزی کنند.

به گفته مشتاق بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار شالیزار با ۱۵ هزار نفر بهره‌بردار، ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار باغ مرکبات با ۸ هزار و ۵۰۰ نفر بهره‌بردار و بیش از ۱۲ هزار هکتار باغ فندق در این شهرستان وجود دارد.

جهاد کشاورزی سرما کشاورزی محصولات کشاورزی مرکبات برف تسهیلات خسارت رودسر دیدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر