کد خبر: 230132 A

درهشت ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

مجموع مجوزهای اقتصادی صادره از سوی این سازمان به منظور فعالیت اقتصادی در محدوده منطقه آزاد انزلی در سال جاری به ۴۹۳ مجوز بالغ شده، در حالیکه در مدت مشابه سال ۱۳۹۲ این تعداد ۲۵۳ فقره بوده است.

درهشت ماهه نخست امسال تعداد مجوزهای اقتصادی صادره از سوی منطقه آزاد انزلی۹۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در ۸ ماهه سال جاری تعداد مجوزهای فعالیت اقتصادی صادره از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹۵ درصد رشد داشته است.

مجموع مجوزهای اقتصادی صادره از سوی این سازمان به منظور فعالیت اقتصادی در محدوده منطقه آزاد انزلی در سال جاری به ۴۹۳ مجوز بالغ شده، در حالیکه در مدت مشابه سال ۱۳۹۲ این تعداد ۲۵۳ فقره بوده است.

مجوزهای اقتصادی صادره در هفت حوزه مختلف فعالیت اقتصادی صادر می شود که براساس مستندات موجود از ابتدای فروردین لغایت پایان آبان ماه سال ۹۳ تعداد ۳۱۵ مجوز از سوی این سازمان در قالب ۱۶۴ فقره مجوز صادراتی و وارداتی، ۳۲ مجوز مربوط به پیمانکاری، ۳ فقره سیاحتی، ۸ مجوز فعالیت کارگاهی، ۶۷ فقره خدماتی و ۴۱ مجوز تولیدی، صادره شده است.

طبق این گزارش؛ هفتمین حوزه از مجوزهای اقتصادی صادره از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان در هشت ماهه سال جاری شامل فعالیتهای مرتبط با امور صنفی است که در این مدت ۱۷۸ مجوز فعالیت صنفی در محدوده منطقه آزاد انزلی صادر شده است.

فعالیت بورس کالای منطقه، اعمال مزایا و معافیتهای قانونی به همه فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران محدوده منطقه، عملیاتی شدن طرح کالای همراه مسافر، ثبت شرکت در یک روز کاری، تلاش به منظور فعال سازی کریدور شمال جنوب و کریدور چین - اکتائو - ایران در کنار توسعه همکاریهای این سازمان با نهادهای دولتی و بخش خصوصی منطقه و استان گیلان از جمله مهمترین دلایل رونق فضای کسب و کار اقتصادی در منطقه آزاد انزلی طی یک سال اخیر ارزیابی می شود.

گفتنی است معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ صدور پروانه بهره برداری، امکان مشارکت سرمایه گذاری داخلی و خارجی، امکان ورود کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی منطقه، امکان ترانزیت و صدور مجدد کالا بدون محدودیت، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه و آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد از جمله مزایا و معافیتهای قانونی سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد انزلی محسوب می شود.

استان گیلان ایران بخش خصوصی چین رشد روابط عمومی و امور بین الملل سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر