کد خبر: 225696 A

فردا در رشت اکران می شود؛

فیلم سینمایی " پرویز " به کارگردانی مجید برزگر جمعه(۳۰ آبان) در رشت اکران می‌شود.

فیلم سینمایی «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر جمعه(۳۰ آبان) در رشت اکران می‌شود.

به گزارش ایلنا، یادگاری تولید سال ۱۳۹۱ است که برای نخستین بار در شصتمین دوره جشنواره فیلم سن‌سباستین به نمایش در آمد و در ایران در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر، خارج از مسابقه و در بخش جشنواره جشنواره‌ها به شکل محدود نمایش داده شد و بسیار مورد استقبال تماشاگران و منتقدین سینمای ایران قرار گرفت.

فیلم پرویز تاکنون موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله جایزه ویژه هیات داوران شصتمین دوره جشنواره فیلم سن‌سباستین ۲۰۱۲، برنده جایزه نتپک برای بهترین کارگردانی جشنوارهٔ فیلم آسیاتیکا رم ۲۰۱۲، جایزه زردآلوی نقره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم ایروان ۲۰۱۳، جایزه قرقاول طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلم کرالا ۲۰۱۳، جایزه سپنتا برای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمبرداری جشنواره فیلم نور ۲۰۱۳ شده است.

داستان فیلم زندگی روزانه مردی ۵۰ ساله به نام «پرویز» را روایت می‌کند که تمام زندگی‌اش با پدرش در شهرکی زندگی کرده و کارهای پدر و ساکنان شهرک را انجام داده است، اما پدرش که قصد ازدواج دارد از او می‌خواهد برای زندگی به جای دیگری برود. پرویز که سرخورده شده قصد دارد به پدر و اهالی شهرک بفهماند که به این آسانی نمی‌توانند او را از زندگیشان حذف کنند و…

لوون هفتوان، حمیرا نونهالی، محمود بهروزیان و علی رامز در این فیلم بازی می‌کنند.

فیلم سینمایی پرویز به کارگردانی مجید برزگر ساعت ۵ عصر جمعه(۳۰ آبان) در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت اکران و سپس نقد و بررسی خواهد شد.

علاقمندان جهت دریافت بلیط این برنامه می‌توانند به شهر کتاب گلسار و شهر کتاب پارک شهر و یا گیشه خاتم الانبیاء مراجعه کنند.

ازدواج ایران بازی بلیط جشنواره بین المللی فیلم جشنواره فیلم جشنواره فیلم سن سباستین جشنواره فیلم فجر سینمای ایران فرهنگی و هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر