کد خبر: 224114 A

معاون برنامه‌ریزی استانداری گیلان خبر داد:

دو مجموعه همزمان بحثکارخانه خودروسازی را در استان پیگیر ی می‌کنند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گیلان از احداثکارخانه خودروسازی گیلان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد حسین اصغریان با بیان اینکه کشاورزی در حوزه برنج اقتصادی نیست بر ضرورت توسعه مکانیزاسیون در استان تاکید کرد.

وی در جلسه برنامه ریزی استان به رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: اگر بتوان ساعات کار مفید واحدهای صنعتی، اداره‌ها و غیره را افزایش داد رشد اقتصادی کشور ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با اعلام اینکه متاسفانه شاخص ساعات مفید در کشور بسیار پایین است، اظهارداشت: شاخص ساعات کار مفید در ایران کمتر از یک ساعت است در حالیکه این شاخص در برخی از کشور‌ها تا شش ساعت هم گزارش شده است.

وی از تشکیل کار گروه حمایت از تولید در استان خبر داد و اظهارداشت: در گیلان افزون بر هزار تا هزار و ۱۰۰ پروژه نیمه تمام صنعتی وجود دارد که این پروژه‌ها بین پنج تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گیلان گفت: برای تکمیل ساخت این پروژه‌ها افزون بر پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.

وی افزود: با بهره برداری پروژه‌های نیمه تمام صنعتی ۲۴ هزار شغل در استان ایجاد خواهد شد.

اصغریان تصریح کرد: خیلی از کارخانه‌های استان گیلان به دلیل نداشتن نقدینگی، مشکل تامین اجتماعی، مالیاتی و غیره تک شفیت کار می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان در حال احصاء است، اذعان داشت: از ظرفیت‌های صنعت باید ‌‌نهایت استفاده را برد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گیلان ضمن تاکید بر ایجاد صنایع بزرگ در استان خواستار تکمیل زنجیره تولید هم شد و گفت: دو مجموعه همزمان بحثکارخانه خودروسازی را در استان گیلان پیگیری می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه دو مجموعه همزمان بحثکارخانه خودروسازی را در استان پیگیر ی می‌کنند، گفت: یک مجموعه مجوزی به تعداد ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو دریافت کرده و زمین مورد نیاز هم برای سرمایه گذار تامین شده است.

اصغریان افزود: گروه دوم هم که یک شرکت ایرانی – خارجی است که مجوز تولید به تعداد ۵۰ هزار دستگاه خودروی برقی را اخذ کرده‌اند.

استان گیلان تامین اجتماعی حمایت از تولید رشد اقتصادی زمین سرمایه گذاری شاخص کشاورزی مشکلات نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر