کد خبر: 207319 A

با حضور استاندار گیلان؛

ایجاد نگرش پویا و مثبت و روحیه تفکر محوری و انتقادی منصفانه در دانش آموزان از اهداف آموزش و پرورش و معلمان باشد.

استاندار گیلان در آئین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید از دانش آموزان خواست با تفکر خود باوری و عزت نفس آیندهٔ روشن را رقم بزنند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در این مراسم که با قرائت پیام رئیس جمهوری و مقام عالی وزارت آموزش و پرورش و زنگ مهر و مقاومت همراه بود با بیان اینکه دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی می‌توانند برای رسیدن به جامعهٔ خوب و ایده آل با فعل خواستن و تغییر، آیندهٔ روشن را رقم زنند، گفت: دانش آموزان عزیز با داشتن روحیه انتقادی و تفکر خود باوری و عزت نفس را کلید موفقیت بدانند و به نکات مثبت خود تکیه کنند.

وی خطاب به دانش آموزان بابیان اینکه همواره به توفیقاتی که بدست می‌آورید، تکیه کنید، افزود: احترام به مقام علم و دانش و معلمان در فعالیت خوب دانش آموزان مؤثر و حیاتی است.

استاندار گیلان همچنین از معلمان نیز خواست با روحیهٔ سعهٔ صدر، ایجاد فضای عاطفی، گرم و با نشاط به آموزش بپردازند گفت: ایجاد نگرش پویا و مثبت و روحیه تفکر محوری و انتقادی منصفانه در دانش آموزان از اهداف آموزش و پرورش و معلمان باشد.

نجفی گفت: باید مدرسه را محل زندگی دانش آموزان بدانیم. مدرسه فقط جایی نیست که دانش آموز در آن درس می‌خواند بلکه محل فراگیری کار و دانش و مهارت نیز هست.

وی در بخش پایانی سخنانش به کسب مقام‌های بر‌تر گیلانی‌ها در‌آزمون‌های سراسری و المپیادهای علمی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: در کنار این استعداد‌ها، گیلان نیازمند آن است که عقب ماندگی‌ها ی سخت افزاری و فضای آموزشی خود نسبت به کشور را جبران کند.

استاندار گیلان همچنین استاندارد سازی سامانهٔ گرمایشی کلاس‌های باقیمانده را نیز بسیار مهم دانست و گفت: از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم در این بخش تعداد کلاس‌ها را بیشتر کند و ما نیز در استان در بحثاعتبارات کمک می‌کنیم.

آموزش و پرورش استاندارد ایران اسلامی جامعه دانش آموز دانش آموزان علم و دانش مدرسه وزارت آموزش و پرورش گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر