کد خبر: 199409 A

حوزه‌های سرمایه‌گذاری و اداری و مالی در شهرداری از اهمیت بالایی برخودار است و باید با تدبیر، چالش‌های شورا و شهردای به حداقل برسد.

مراسم معارفه سرپرست دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، محمد ابراهیم خلیلی، شهردار رشت، ضمن گرامیداشت هفته دولت از زحمات داریوش رحمتی در دوران تصدی‌شان در این سمت قدردانی کرد و گفت: امیدوارم سرپرست جدید در حوزه سرمایه گذاری از تجارب گذشته برای ساماندهی این حوزه استفاده کند و با تغییر بینش‌ها و رویکرد‌ها در جهت تغییر دادن روش‌ها بکوشند تا اهداف آتی به بهترین نحو ترسیم شود.

در ادامه رضاجمشیدی، رییس شورای اسلامی شهر رشت، گفت: جایگاه سرمایه گذاری بسیار رفیع است و نگاه شهرداری نیز باید در خصوص سرمایه گذاری وسیع و گسترده باشد.

وی افزود: ما در عزل و نصب‌های مدیران شهرداری دخالت نداریم ولی باید نظارت داشته باشیم و انتصابات نیز باید درشان مدیران شهرداری باشد.

حاجی‌پور، عضو شورای اسلامی شهر رشت، نیز در این نشست گفت: شهرداری نیروهای توانمند زیادی برای مدیریت دارد.

وی افزود: نوع آداب و معاشرت باید نهادینه شده و فرهنگ سازی مناسب در این خصوص انجام پذیرد و حرمت افرادی که از پستی جابه جا می‌شوند حفظ شود و از تخصص‌های آنان در پست‌های مرتبط استفاده شود.

علوی دیگر عضو شورا نیز در این نشست گفت: حوزه‌های سرمایه گذاری و اداری و مالی در شهرداری از اهمیت بالایی برخودار است و باید با تدبیر، چالش‌های شورا و شهردای به حداقل برسد.

وی افزود: شهرداری در بودجه دچار چالش است و الویت کاری ما باید ایجاد درآمد پایدار بوده وشان و جایگاه حوزه سرمایه گذاری نیاز باید ارتقا یابد.

علوی تصریح کرد: حوزه تحول در منابع انسانی مشهود نیست، باید در شهرداری واحد منابع انسانی ایجاد شود. آرزوی ما یک اثر خیر برای مردم این شهر است.

صابر دیگر عضو شورا نیز در این نشست بر حفظ حرمت شورا تاکید کرد.

رحمتی، سرپرست فعلی معاونت اداری و مالی شهرداری رشت، نیز گفت: تمامی مدیران شهرداری باید نگاه جذب سرمایه گذار داشته باشند و درآمد پایدار نیز چیزی جز سرمایه گذاری نیست، نوسازی و ممیزی نیز جزء درآمدهای پایدار است.

کامران راد، سرپرست فعلی سرمایه گذاری، نیز گفت: مسئولیت خطیری در این حوزه بر دوشمان گذاشته شده است و با راهکارهای تخصصی و جذب اعتماد سرمایه گذار باید تلاش وافر در سرمایه گذاری انجام داد.

وی افزود: بین سرمایه گذار و سرمایه دار تفاوت اساسی وجود دارد و امیدواریم در این مسیر موفق عمل کنیم تا فرصت‌های خوب سرمایه گذاری در شهر رشت حاصل شود.

بودجه درآمد دولت سرمایه سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شهرداری عضو شورای اسلامی شهر فرهنگ سازی معارفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر