کد خبر: 188824 A

مدیرکل اجتماعی استانداری گیلان؛

ثبت ده‌ها تشکل در حوزه‌های مختلف فعالیت اجتماعی نشان از ظرفیت و علاقمندی بالای مردم این استان در مشارکت آن‌ها برای همراهی با دولت در رفع مشکلات جامعه دارد که استانداری هم از این فرصت استقبال می‌کند.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: برخی از سازمان‌های مردم نهاد گیلان با توجه به تجربه، دانش و نوع فعالیت، ظرفیت حضور در فعالیت‌های فراملی را هم دارند.
به گزارش ایلنا از رشت، یونس رنجکش در بازدید از دفا‌تر تشکل‌های مردم نهاد استان گیلان اظهار داشت: با توجه به نگاه مثبت دولت در استفاده از ظرفیت‌های مردم در قالب تشکل‌های مردم نهاد، علاقمندان می‌توانند از این فضا بهتر استفاده کنند.
وی ادامه داد: توانایی‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی کشور در گیلان وجود دارد که می‌توان از این توان در سیاست‌های راهبردی دولت حتی در میادین بین المللی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: حضور فعالان اجتماعی در اصلاح الگوهای رفتاری هنجارگریز و پیشگیری از آسیب‌ها در کنار آموزش عمومی برای رفع مشکلات جامعه نقش بسزایی دارد.
وی ادامه داد: تشکل‌های مردم نهاد استان گیلان باید پویا‌تر در عرصه‌های اجتماعی وارد شوند و در این میان با ارائه برنامه و حرکت‌های برنامه محور کارهای اساسی و زیربنایی را دنبال کنند.
وی افزود: ثبت ده‌ها تشکل در حوزه‌های مختلف فعالیت اجتماعی نشان از ظرفیت و علاقمندی بالای مردم این استان در مشارکت آن‌ها برای همراهی با دولت در رفع مشکلات جامعه دارد که استانداری هم از این فرصت استقبال می‌کند.
وی تأکید کرد: حضور مسئولان استانداری در دفا‌تر تشکل‌های مردم نهاد نشانه پیگیری فعالیت آن‌ها و تأکیدی بر نقش اثرگذار این تشکل‌ها در فرایند حرکت‌های اجتماعی است.
در این بازدید مسئولان تشکل‌های انجمن بانوان امدادگر گیلان، موسسه تحکیم بنیان خانواده و انجمن دست‌های شکوفادیدگاه‌ها، عملکرد و برنامه‌های خود را به اعضای هیئت نظارت بر فعالیت تشکل‌های مردم نهاد استانداری گیلان ارائه و خواستار فراهم کردن بسترهای بهتر برای حضور موثر‌تر سازمان‌های مردم نهاد در همراهی با دولت برای کاهش مشکلات و کمک به توسعه اجتماعی شدند.

اجتماعی و فرهنگی استان گیلان استفاده از ظرفیت جامعه خانواده دولت شبکه های اجتماعی مشکلات اجتماعی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر