کد خبر: 183549 A

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر رشت؛

پس از واگذاری تمامی واحدهای مسکن مهر، روزانه شاهد ترافیک سنگین در فلکه گاز خواهیم بود.

رضا رسولی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا دیگر ناطق جلسه گفت: پیش‌تر در مورد ایجاد دفتر توسعه گردشگری صحبت کرده‌ام و طرح آن نیز آماده شد و تقدیم کمیسیون فرهنگی شد و در این کمیسیون در حال بررسی است.
به گزارش ایلنا از رشت، وی با اشاره به کاهش درآمدهای پایدار شهرداری ناشی از کاهش ساخت و ساز گفت: منابع درآمدی پایدار در کشور شناخته شده است و استان گیلان و به‌خصوص رشت می‌تواند از یک منبع درآمدی منحصر به‌فرد نظیر توسعه گردشگری استفاده کند.
رسولی افزود: طرح استفاده از این منبع درآمدی یعنی طرح الزام شهرداری برای تشکیل دفتر گردشگری آماده شده و مفاد و جزییات آن در حال بررسی است و به زودی تقدیم شورا می‌‌شود.
وی همچنین به ترافیک شدید رشت در آینده نزدیک در محدوده فلکه گاز اشاره کرد و گفت: پس از واگذاری تمامی واحدهای مسکن مهر، روزانه شاهد ترافیک سنگین در فلکه گاز خواهیم بود.
رسولی به مطالعات مترو رشت اشاره کرد و گفت: این مطالعات محدوده شرقی و غربی را دربرمی گیرد و محدوده دانشگاه گیلان و مسکن مهر در آن دیده نشده است بنابراین مطالعات امکان سنجی تراموا در محدوده مورد اشاره آغاز شده است.
علوی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا که از بخشی از زمان نطق رسولی استفاده می‌کرد؛ از ابتدای کار شورا با تشکیل کارگروه سرمایه گذاری و گردشگری تلاش نمودیم تا به درامدهای جدیدی برای شهرداری دست یابیم.
وی افزود: تاکنون جلسات متمادی برگزار شده و بانک اطلاعاتی از سرمایه گذاران و توانمندیهای اقتصادی تهیه شده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته هنوز مشخص نیست چرا پروژه تختی به معلم از فعالیت بازمانده است و شهردار می‌باید در این راستا گزارش دهد.
وی همچنین از توقف در پروژه عینک گله کرد و گفت: با نشست‌هایی که با آب منطقه‌ای داشته‌ایم بیش از ۵ ماه زمان صرف شد و شهردار پیرامون این توقف نیز باید توضیح دهد.
علوی همچنین از حسابرسی تفریغ بودجه شورا خبر داد و گفت: طرح تبلیغات محیطی نیز آماده شد اما بنظر می‌رسد هیچ خروجی در سازمان زیباسازی نداشته است.

استان گیلان بودجه ترافیک حمل و نقل سرمایه گذاری شورای شهر شهرداری گاز مترو مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر