کد خبر: 164077 A

طی نشستی دو جانبه صورت گرفت؛

آغاز همکاری‌های آسترا خان روسیه و گیلان در زمینه ی گردشگری کلید خورد.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، طی نشست مشترک با هیئت تخصصی گردشگری آسترا خان بر لزوم همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.
به گزارش ایلنا از رشت، رضا علیزاده در خصوص ظرفیت‌های استان گیلان گفت: جاذبه‌های گردشگری و تاسیسات گردشگری موجود در استان گیلان این امکان را فراهم می‌آورد، زمینهٔ حضور گردشگران فراهم شود.
وی گفت: قرابت‌های فرهنگی بسیار خوبی بین آسترا خان روسیه و گیلان وجود دارد که به واسطهٔ آن با برگزاری هفته‌های فرهنگی در دو منطقه توانمندی‌های بخش‌های مختلف اعم از گردشگری و صنایع دستی عرضه شود.
علیزاده گفت: صنایع دستی استان گیلان بسیار فاخر و در بر گیرنده است و این موضوع می‌تواند در مبادلات تجاری، بازرگانی در منطقه آسترا خان موقعیت اقتصادی مناسبی را فراهم کند.
این مقام مسئول در میراثفرهنگی گیلان در زمینهٔ برگزاری تورهای گردشگری گفت: با توجه به بسترهای زیرساختی استان گیلان و گروه‌های فعال تورگردانی و ویژگی‌هایی که از استان گیلان می‌توان سراغ گرفت، برگزاری تورهای گردشگری با موضوع سلامت و درمان، ورزشی، تاریخی و فرهنگی، اکوتوریسم، روستایی و… می‌تواند بهترین فرصت برای حضور گردشگران خارجی در این استان باشد.
وی فرصت‌های سرمایه گذاری در استان گیلان را مهیا دانست و بیان داشت: با تسهیل شرایط و حاکم نمودن فضای حقوقی سرمایه گذاری خارجی، گیلان آمادگی دارد در بخش گردشگری سرمایه گذاری خوبی را به انجام برساند که بهترین موضوع بی‌تردید گردشگری دریایی است.
در ادامهٔ این جلسه خانم تایتانا‌پور ویلوا معاون گردشگری و ورزشی آستراخان روسیه بازدید از استان گیلان را بسیار مفید و موثر دانست و تصریح کرد: اگرچه زمان برای دیدن همه جاذبه‌های گردشگری بسیار محدود بوده است اما می‌توان گفت این استان از ظرفیتهای بسیار خوبی برخوردار است.
تایتانا افزود: این مناسبات فرهنگی و اقتصادی می‌تواند به توانمند سازی اقتصادی و فرهنگی دو منطقه کمک شایان توجهی کند.
وی در پایان تصریح کرد: آستراخان روسیه آمادگی میزبانی مقامات استان گیلان در آستراخان را داشته تا از نزدیک ضمن بازدید از فرصتهای موجود در آستراخان روسیه تفاهم نامه‌های همکاری نیز مبادله شود.

استان گیلان درمان روسیه سرمایه گذاری سلامت صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر