کد خبر: 1097988 A

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری رشت با اشاره به پایان کار طرح «کاروان سلامت» در این شهر، گفت: روزانه حدود ۵۰۰ نفر خدمات دریافت می کردند.

به گزارش ایلنا از رشت،یاسر محجوب بیان کرد: برگزاری طرح کاروان سلامت در دهه کرامت یکی از برنامه‌های پیشنهادی سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت با رویکرد خالصانه و جهادی به مردم بوده که به مدت ده روز انجام شد.

وی با اشاره به نظر شهردار رشت مبنی بر برگزاری این طرح با نگاهی فاخر و ارزشمند، گفت: این کاروان در ۱۰ محله به مدت ۱۰ روز فعالیت جهادی انجام داد.

محجوب در ادامه به ارائه خدمات در طرح سلامت محله محور اشاره و تصریح کرد: در این طرح متخصصان رشته مختلف همانند دندانپزشک، روانپزشک، روانشناس، مشاوره خانواده، مشاوره جوانان، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره بالینی به ارائه خدمت پرداختند.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت با اشاره به مشارکت سه پزشک عمومی در اجرای این طرح، گفت: پزشک متخصص، پزشک زنان و ماما نیز در این طرح حضور داشتند و داروهای مورد نیز از سوی داروخانه هلال احمر و سپاه تأمین شد.

محجوب با بیان اینکه بعد از ارزیابی‌ها اگر بیماری به صورت حاد شناسایی شده با نامه آستان قدس، هلال احمر، بهزیستی یا اورژانس برای انجام کارهای تکمیلی معرفی شدند، افزود: ماشین ارائه خدمات به معتادین نیز مستقر کردیم تا با بررسی مشکلات آنان از آسیب‌های بیشتر در امان باشند.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت با بیان اینکه آزمایش ایدز، بررسی قند خون و فشار خون در این کاروان‌های طرح سلامت انجام شد، بیان کرد: طرح‌های امدادی از دیگر خدمات کاروان سلامت شهرداری رشت بود که از این طریق به صورت ویژه، برای نوجوانان، بانوان و جوانان دوره‌های امدادی برگزار شد.

وی با اشاره به مراجعات مردم و خدمت‌رسانی کاروان سلامت به صورت روزانه، گفت: روزانه حدود ۵۰۰ ویزیت و خدمات دریافت می‌کردند و به دنبال ادامه این طرح به شکل و رویکرد جدید هستیم.

 

انتهای پیام/
ایدز پزشک سلامت آستان قدس شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر