کد خبر: 1088874 A

مدیرعامل توزیع برق گیلان خبر داد؛

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: تاکنون ۴۸۰۰ دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز در استان کشف شده است که این مقدار حدود ۳۵ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایلنا از رشت،مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: با توجه به کاهش نزولات جوی و کاهش تولید برق در نیروگاههای برقابی و گرمای زودرس هوا، استخراج غیرمجاز رمزارزها و… صنعت برق کشور با شرایط ویژه‌ای مواجه شده است و مصرف برق نسبت به سال گذشته در استان ۱۱ درصد و در کل کشور ۲۰ درصد افزایش یافته و از این رو مدیریت مصرف انرژی برق بیش از هر زمان دیگری ضروری می‌باشد.

 هنرمند  با بیان اینکه گیلان در بحث گروه‌بندی تعرفه‌ها، جز مناطق گرمسیری چهار محاسبه می‌شود اظهار کرد: در ماه‌های گرم سال (از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور) اگر مشترکان کمتر از الگوی مصرف تعریف شده، در طول دوره مصرف کنند شامل تخفیف خواهند شد و همچنین مشترکانی که بیش از الگوی مشخص مصرف کنند، افزایش بیشتری را در پرداخت هزینه متحمل می‌شوند.

وی به طرح مهم برق امید اشاره کرد و افزود: در این طرح مشترکان به سه دسته تقسیم می‌شوند که مشترکان کم مصرف مشترکانی هستند که در ماه‌های عادی سال کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت در ماه و در ماه‌های گرم سال (۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور) کمتر از ۱۵۰ کیلووات ساعت در ماه مصرف می‌کنند. همچنین مشترکان خوش مصرف شامل مشترکینی می‌شود که در ماه‌های عادی کمتر از ۲۰۰ کیلووات ساعت و در ماه‌های گرم سال ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه مصرف برق دارند و مشترکین پرمصرف نیز مشترکینی هستند که مازاد بر الگوی مصرف اشاره شده برق مصرف می‌کنند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: به مشترکان کم مصرف تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی تعلق می‌گیرد و مشترکین خوش مصرف شامل تخفیف کاهش مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌شوند و مشترکان پرمصرف نیز فرصت ۶ ماهه در اختیار آنان قرار می‌گیرد تا مصرف خود را کاهش دهند.

وی به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره کرد و افزود: در این پویش نیاز است مردم شریف استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر به مدت ۱۵ دقیقه کولرهای خودرا در خانه یا محل کار خاموش کنند و با این کار یک سوم خاموشی‌های احتمالی استان کاهش پیدا می‌کند.

هنرمند خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۸۰۰ دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز در استان کشف شده است که این مقدار حدود ۳۵ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده است.

 

انتهای پیام/
انرژی برق صنعت مصرف غیرمجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر