کد خبر: 1087512 A

رئیس حج و زیارت گیلان خبر داد؛

رئیس حج و زیارت گیلان با اشاره به آمادگی برای اعزام ۶۷۵ زائر در قالب پنج کاروان به خانه خدا، گفت: هنوز عربستان هیچ اعلام آمادگی در این زمینه انجام داده است.

به گزارش ایلنا از رشت،آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیران حج و زیارت استان با تبریک نزدیک شدن هفته حج اظهار کرد: امیدواریم زیارت خانه خدا برای زائران فراهم شود البته حفظ سلامتی مردم در اولویت است.

وی به آماده سازی برگزاری مراسم اربعین با حضور زائران اشاره کرد و افزود: امیدواریم روادید برای حضور زائران در عتبات عالیات برداشته شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دوستی و حب ائمه اطهار علیه السلام در دل مردم ماندگار است، تصریح کرد: در مسیر نگه داشتن مردم از طریق فضای مجازی ستودنی است.

آیت الله فلاحتی، حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین طی سال‌های گذشته را در طول تاریخ بی سابقه خواند و بیان کرد: طبق گفته مسئولان مربوطه، مسیر عتبات عالیات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای زائران به زودی باز می شود.

وی ادامه داد: مردم برای سفر حج از آمادگی لازم برخوردارند ضمن اینکه حضور هر ایرانی در سرزمین عتبات عالیات موجب ناخشنودی دشمنان و شادی دوستان می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه بر بهره گیری از تجربه مدیران کهنه کار تاکید کرد و یادآور شد: در عین حال عرصه باید برای جوانان باز باشد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه روحانیون برای همراهی زائران در کاروان ها به لحاظ اخلاقی و اجتماعی باید از فضل لازم برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: اکنون روحانیون برای همراهی زائران از این ویژگی ها برخوردار هستند و این امر جای شکر دارد.

مدیر حج زیارت گیلان نیز در دیدار مذکور به آغاز هفته حج از دوشنبه ۲۲ خردادماه جاری اشاره کرد و گفت: امسال برای اعزام ۵ کاروان در قالب ۶۷۵ نفر برای سفر حج از استان برنامه ریزی های لازم انجام شده اما کشور عربستان تاکنون هیچ موضعی درباره حج اعلام نکرده است.

حسن فعال با بیان اینکه پیگیری های لازم برای اعزام زائران برای اربعین امسال به عتبات عالیات انجام شده است، تصریح کرد: قرار شده، امسال اربعین را با تمام توان برگزار کنیم ضمن اینکه کشور عراق برای حذف روادید زائران اعلام آمادگی کرده است.

وی از اعزام آزمایشی زائران عتبات عالیات از طریق سفر هوایی در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: اعزام زائران پس از تزریق واکسن کرونا انجام می شود البته تاکنون نتوانستیم رضایت ستاد ملی کرونا برای اعزام زائران را جلب کنیم.

 

امام جمعه شکر عربستان عتبات عالیات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر