کد خبر: 1086855 A

مدیرکل زندان های گیلان مدعی شد؛

مدیرکل زندان های گیلان گفت: با انجام برنامه های فرهنگی آمار زندانیان در حال تحمل کیفر در کانون اصلاح و تربیت استان گیلان به صفر رسید.

به گزارش ایلنا از رشت،رضا محمدی اصل در بازدید دوره‌ای از زندان‌های ضیابر، نسوان و کانون اصلاح و تربیت، گفت: محوریت اشتغال باید در اهداف اجرایی، توسعه توانمندسازی و خودکفایی زندانیان و خانواده‌های آنان تحقق یابد.

محمدی اصل با تاکید بر نقش ویژه اشتغال و حرفه آموزی فراهم کردن بستر خودکفایی زندانی و خانواده وی برای رسیدن به سلامت روح و جسم، حضور خیران جهادی را مؤثر دانست و گفت: با مشارکت مرکز مراقبت بعد از خروج زندان‌های گیلان توانستیم با چند کارآفرین کارخانه داران شهر صنعتی استان رایزنی کرده و برای ۱۰۰ زندانی آزاد اشتغال شود.

مدیر کل زندان‌های گیلان با بیان اینکه به دنبال دعوت از کارآفرینان بیشتر برای مشارکت در این کار هستیم، ادامه داد: آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم برای کار آفرینی برای مددجویان، پرداخت تسهیلات در اولویت سازمان زندان‌ها قرار دارد.

وی با تأکید بر لزوم همکاری و مشارکت سایر نهادها در این زمینه، اضافه کرد: به دنبال برنامه‌های کار آفرینی برای مددجویان و خانواده‌های آنان هستیم و حمایت و پشتیبانی مؤثر بسترهای لازم را فراهم می‌کند.

محمدی اصل همچنین با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده از سوی مقامات قضایی استان و خیران جهادی آمار مددجویان کانون اصلاح و تربیت گیلان را به صفر رسید، افزود: با برنامه‌های فرهنگی و اصلاحی، حضور روحانیون، گروه‌های جهادی در زندان‌ها تقویت شد.

 

انتهای پیام/
استان گیلان برنامه های فرهنگی خانواده زندان کانون اصلاح و تربیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر