کد خبر: 1084757 A

رئیس بیمارستان ۱۷ شهریور رشت خبر داد؛

رئیس مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور رشت جزئیات فوت دو کودک از یک خانواده خمامی را تشریح و گفت: یک کودک از این خانواده پیش از مراجعه به مرکز و کودک دیگر نیز به‌رغم ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی فوت کرده است.

به گزارش ایلنا از رشت،سعید سادات منصوری امروز - چهارشنبه 12 خردادماه - در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات فوت دو کودک اهل شهرستان خمام، اظهار کرد: در تاریخ نهم خردادماه، یک کودک پسر سه‌ساله بدون علائم حیاتی توسط پدر و همراهان، به واحد اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور منتقل شد که به‌رغم تلاش‌های همکاران، پزشکان و CPR بیمار، متأسفانه بازگشت علائم حیاتی میسر نشد.

وی با اشاره به فوت کودک دیگر خانواده خمامی که با احتمال مسمومیت غذایی به این بیمارستان مراجعه و بستری بود، افزود: با توجه به شرح حال اخذ شده از پدر بیمار مبنی بر مصرف ماده غذایی توسط مادر و دو فرزند و بروز علائم مشابه در هر سه نفر، کودک دختر هفت ساله نیز با علائم بی‌حالی در مرکز بستری و با توجه به احتمال مسمومیت غذایی، مشاوره‌‎های تخصصی و فوق تخصصی جهت مداوای وی انجام شد و به‌رغم تلاش‌های کادر درمان، کودک دوم نیز فوت کرد.

رئیس مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور رشت از ارجاع اجساد متوفیان به پزشکی قانونی گیلان خبر داد و گفت: با عنایت به موارد فوق، در همان ابتدا موضوع به کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مرکز بهداشت استان منعکس و اجساد نیز جهت تعیین علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شدند.

 مادر خانواده خمامی نیز در مرکز آموزشی درمانی رازی رشت بستری بوده که به گفته پزشک معالج، علیرضا بادسار، متخصص پزشکی قانونی و مسمومیت‌های این مرکز، حال عمومی بیمار خوب و امروز مرخص خواهد شد.

کودکان گیلان خمام سوسیس وکالباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر