کد خبر: 1065715 A

از ابتدای امسال تاکنون انجام شد؛

رئیس اورژانس گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون اورژانس گیلان به بیش از هشت هزار و ۷۳۹ مصدوم امدادرسانی کرده است.

به گزارش ایلنا از رشت، پیمان اسدی با اشاره به امدادرسانی اورژانس گیلان به بیش از هشت هزار و ۷۳۹ مصدوم از ابتدای امسال تاکنون، اظهار کرد: از این تعداد هفت هزار و ۳۵۷ نفر غیر تصادفی و هزار و ۳۸۲ نفر نیز مربوط به مأموریت‌های تصادفی بوده است.

وی همچنین به تعداد مصدومان بستری در مراکز درمانی استان گیلان در این مدت نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع چهار هزار و ۴۱۴ نفر از بیماران و مصدومان در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با اشاره به مأموریت‌های مشکوک به کرونای این مرکز در این ایام، گفت: در این مدت مأموریت‌های مشکوک به کرونای اورژانس ۶۳۸ مورد بوده است.

وی با اشاره به اینکه اورژانس گیلان در روزهای اخیر پرکارترین روزهای خود را تجربه می‌کند، افزود: بیش از ۱۰ هزار و ۴۷۲ مورد تماس با مرکز فوریت‌های ۱۱۵ گیلان برقرار شده است.

اسدی ادامه داد: مردم با رعایت پروتکل‌های ارائه شده از سوی ستاد مقابله با کرونا می‌توانند از خود و خانواده خود در برابر مبتلا شدن به این ویروس خطرناک محافظت کنند.

وی با بیان اینکه اورژانس گیلان ۵۴۱ پرسنل دارد، اظهار کرد: این مرکز مجهز به ۶۷ پایگاه شهری و جاده‌ای، ۱۳۴ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه موتورلانس، یک دستگاه بالگرد و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است که در زمان حوادث خدمات رسانی می‌کند.

استان گیلان بیمارستان جاده خانواده مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر